Porcinkule nabídla tradiční i adrenalinové atrakce

OPOČNO – Tradiční Porcinkuli v Opočně, která je jednou z největších poutí ve východních Čechách a velkou událostí pro město, letos opět přálo počasí, takže přilákala na Kupkovo a Trčkovo náměstí stovky návštěvníků.

Pouze v neděli ráno chvíli zapršelo, což prý způsobilo chvíli problémy některým majitelům atrakcí, když jim do elektrických rozvodů natekla voda.

Na Kupkově náměstí byly připraveny klasické i adrenalinové pouťové atrakce, na Trčkově náměstí a v Zámecké ulici se konal jarmark s prodejem řemeslných výrobků a ukázkami řemesel. Na Trčkovo náměstí umístili organizátoři akce také doprovodný kulturní program – koncerty, vystoupení skupiny historického šermu Fext či loutkové divadlo.

„Jarmark a doprovodný program se vydařil, největším lákadlem byl páteční koncert Čechomoru, který byl naprosto úžasný. Teď nejenže chystáme Mikuláše v Opočně a vánoční pořady, ale domlouváme již některá vystoupení na příští porcinkuli,“ prozradil další plány principál divadla Kodym Opočno a hlavní organizátor programu Josef Machač.

Na děti i dospělé čekaly na Porcinkuli a jarmarku desítky stánků, nechyběly ani stánky s dobrotami z asijské i staročeské kuchyně, vedle sladkostí hlavně opékaná uzenina a pečená masa, langoše, gyros, bramboráky či kukuřice.

Čtenářská diskuze