Porcinkule láká na jarmark, Čechomor i Neckáře

OPOČNO – V Opočně se chystá jedna z největších poutí ve východních Čechách, tradiční Porcinkule. Letos bude 3. až 5. srpna. Její nedílnou součástí je jarmark s prodejem řemeslných výrobků, ukázkami řemesel a doprovodným programem.

P1470450

Součástí Porcinkule budou tvůrčí dílny pro děti.
Foto: Irena Voříšková

Porcinkule začíná už v pátek odpoledne a potrvá až do neděle. Na děti i dospělé čekají klasické, netradiční i adrenalinové pouťové atrakce, které zaplní opočenské Kupkovo náměstí, Trčkovo náměstí a Zámeckou ulici. Nebudou chybět ani stánky s dobrotami. Vedle tradičního programu, jako je pouť, jarmark a velká slavnostní mše v kostele, je na Trčkově náměstí připraven doprovodný program, který chystá Divadlo Kodym Opočno. Vstupné je v sobotu a v neděli dobrovolné.

„Porcinkule a Jarmark na hradišti Opočno jsou dvě rozdílné akce v jednom dni. Pokud jde o Jarmark na hradišti Opočno, máme se na co těšit. Město Opočno oslavuje 950 let od vzniku. Proto je letošní ročník doslova nabitý skvělou muzikou, kterou se budeme snažit produkovat jak pro mladou, tak i střední a starší generaci. Máme vylepšené technické podmínky tak, aby všichni účastníci hudebního programu si přišli na své. Hlavně nesmíme zapomenout, že celá hudební produkce je koncertová, a to je bonus oproti ostatním letním akcím, kde hrají kapely za sebou po 50 minutách. No prostě si chceme každého interpreta užít v plné síle.

Máme také doprovodný program se skupinou Fext, která má pro nás připravený úplně jiný program než v ostatních ročnících. Stejně tak loutkové divadlo Kašpárek Opočno.

Samozřejmě, že něco ještě skrýváme, co, to neprozradím, neboť pak by to už nebylo žádné překvápko,“ uvedl hlavní pořadatel Josef Machač, principál Divadla Kodym Opočno.

Více najdete na stránkách aktuálního vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze