„Pořádkáři“ cvičili zákroky na stadionu

KRAJ – Desítky policistů nacvičovaly 21. března v prostorách zimního stadionu v Hradci Králové zákroky proti neukázněným hokejovým fanouškům. Do výcviku se zapojili i policejní psovodi.

„V různých modelových situacích si policisté krajské pořádkové jednotky vyzkoušeli řadu postupů, které mohou v reálných podmínkách při rizikových sportovních či kulturních událostech zúročit. Do cvičení byli zapojeni i policisté působící v antikonfliktních týmech, jejichž základním úkolem je na akcích předcházet agresivnímu chování osob prostřednictvím komunikace,“ uvedl Petr Dušek, pověřen výkonem funkce náměstka ředitele vnější služby.

V podobných výcvicích bude Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje pokračovat intenzivně i v nadcházejícím období.

Výcvik se uskutečnil po dohodě s Robertem Horynou ze společnosti Mountfield HK, a.s., která zimní stadion provozuje a rovněž díky vstřícnosti Střední školy veřejnoprávní Třebechovice pod Orebemjejíž studenti byli v roli figurantů,“ dodala mluvčí policie Lucie Konečná.

Čtenářská diskuze
Tags: ,