Pondělní komentované prohlídky Nového Města nad Metují

NOVÉ MĚSTO N. M. – Jinde se v pondělí památky zavírají, ale v Novém Městě nad Metují ne. Místní informační centrum připravilo komentované prohlídky města v netradiční červencové a srpnové pondělky. Začátek prohlídky je vždy před infocentrem na Husově náměstí ve 14 hodin.

„Projdeme si historii města na skále a navštívíme historické objekty. Zavítáme do městské památkové rezervace s historickou studnou, poslechneme si zajímavosti ze života měšťanů i o požárech, které město často trápily. Navštívíme novoměstský unikát – uličku Zadomí, která obkružuje celé náměstí a nabízí řadu výhledů na skalnatý ostroh, řeku Metuji a historické domy včetně těch roubených. Zastavíme se také v zámecké zahradě, kde architekt Dušan Jurkovič provedl na začátku dvacátého století nejen kompletní revitalizaci, ale také propojil obě části zastřešeným dřevěným mostem ve stylu lidové secese. Dozvíte, jak se do parku dostaly sochy trpaslíků od Matyáše Bernarda Brauna a jak si žila šlechta v době první republiky,“ zvou průvodci.

Prohlídky jsou určené pouze pro objednané skupiny, minimálně 5 lidí, vstupné je 20 korun, rodinné vstupné 50 korun. Rezervace v infocentru.

Čtenářská diskuze