Policisté zachránili cyklistovi defibrilátorem život

RYCHNOVSKO – Tříčlenná policejní hlídka z obvodního oddělení v Kostelci nad Orlicí zachránila v pátek 28. června v podvečer čtyřiapadesátiletému muži život.

hlídka KostelecViewImage

Zachránili cyklistovi život.
Foto: Policie ČR

Muž jel spolu se svým kamarádem na kole po silnici mezi Zdelovem a Kostelcem nad Orlicí. Náhle se mu udělalo špatně a s bicyklem spadl na zem. Kamarád ihned volal na linku 155.

„Policejní operační důstojník předal informaci o události a o tom, že na místo míří záchranářský vrtulník, obvodnímu oddělení v Kostelci nad Orlicí. Dozorčí služba ihned vyslala do uvedené lokality nejbližší hlídku. Dvojice policistů Jaroslav Lédr a Tomáš Hamerský spolu s policistkou Jitkou Držmíškovou byli za použití zvláštního výstražného světelného a zvukového zařízení u postiženého za několik minut. Svědci události už u cyklisty prováděli resuscitaci. Policisté je v oživovacím úkonu vystřídali. Spolu s nepřímou masáží srdeční připravovali defibrilátor. Po analýze přístroj nařídil léčebný výboj, který policisté provedli. V nepřímé masáži srdeční nepřestávali až do příjezdu záchranářů, kteří si pacienta převzali a posléze vrtulníkem transportovali do nemocnice,“ tak přiblížila zásah mluvčí policie Alena Kacálková.

Více se dozvíte v aktuálním vydání Orlického týdeníku

Čtenářská diskuze