Policisté z Týniště řeší dva řidiče silně „pod vlivem“

RYCHNOVSKO – Dva řidiči pod vlivem alkoholu uvízli poslední květnovou neděli v síti policistů obvodního oddělení Týniště nad Orlicí.
Prvního z nich, čtyřiačtyřicetiletého muže z Hradce Králové, zastavila hlídka v neděli ráno na silnici č. I/11 na trase mezi Týništěm nad Orlicí a Kostelcem nad Orlicí.

za volantem 3 promile ViewImage

Foto: Policie ČR

„U řidiče  osobního auta značky Ford při běžné silniční kontrole provedenou orientační dechovou zkouškou hlídka naměřila pozitivní hodnotu 2,15 promile alkoholu v dechu. Muži na místě zadržela řidičský průkaz a další jízdu zakázala. Nyní je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až jeden rok nepodmíněně,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Tři promile za volantem

Ve druhém případě vyjížděla týž den odpoledne hlídka týnišťských policistů mezi obce Albrechtice nad Orlicí a Vysoké Chvojno.

„Sedmadvacetiletý cizinec řídící pracovní stroj značky Avant v tomto úseku havaroval do příkopu a stroj převrátil na bok. Provedená dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 3,17 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Alena Kacálková.

I tento muž nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Čtenářská diskuze