Policisté radí, jak si užít prázdniny bez nepříjemností

REGION – Policisté radí řidičům, aby byli zvláště pozorní a ohleduplní, na cesty se vydávali odpočatí a s časovou rezervou, zajistili si během cesty dostatek tekutin, cestu si naplánovali, případně si aktualizovali navigaci, sledovali aktuální dopravní značení a při cestování měli řádně upevněný náklad ve vozidle.

camp-2445212_1920

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Cyklisté by měli používat ochranné pomůcky – helmy a chodcům i cyklistům bychom doporučovali vždy při snížené viditelnosti používat reflexní prvky. Pokud rodiče posílají své děti na letní tábory, měli by je poučit o rizicích úrazů. Zároveň by měli  vybírat tábory, které mají prověřený personál, tábory, které poskytují kvalitní služby a mají odpovídající hygienické zázemí. O dětech, které na tábory nejezdí, by rodiče měli mít přehled, měli by vědět, jak tráví svůj volný čas. Zde je na místě poučení dětí o rizicích užívání alkoholu a jiných návykových látkách,“ uvedla mluvčí policie Markéta Janovská.

Pokud se chystáte do kempů či pod stan, dejte si pozor na zloděje, kteří se specializují na krádeže z otevřených stanů, chatek, kradou i jízdní kola a zkrátka vše, co jim přijde v neuzamčených objektech pod ruku. Dokazují to příklady z Náchodska a Trutnovska, které se staly v uplynulých dnech u Rozkoše v České Skalici, v kempu u Červeného Kostelce a také na Broumovsku.

Více se dočtete v Orlickém týdeníku.

Čtenářská diskuze