Policisté odhalili žháře s pěstírnou konopí

NÁCHODSKO – Policisté v těchto dnech odhalili původce požárů na Náchodsku, kdy v době od 11. do 21. června někdo v 9 případech založil ohně ve stromcích a keřích živých plotů, v lesíku nebo na veřejných prostranstvích v katastru obcí Červený Kostelec, Hronov a Žďárky.

„Při hoření ani hašení ohňů nebyl nikdo zraněn, ale na shořelých tújích, smrčcích, borovicích, ovocných stromech a dalších předmětech v blízkosti požáru vznikla škoda v minimální výši 50 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Pro důvodné podezření z úmyslného zakládání ohňů kriminalisté koncem posledního červnového týdne zadrželi 35letého mladíka z Náchodska. Motiv jeho jednání v současné době policie dále zjišťuje. Kromě žhářství se bude muset mladý muž zodpovídat i z dalšího protiprávního jednání. Při domovní prohlídce u něj kriminalisté totiž kromě důkazních materiálů nalezli ještě pěstírnu konopí. V těchto dnech tak policie proti mladému muži zahájila trestní stíhání pro dva trestné činy, pro zločin obecného ohrožení ve stádiu pokusu a pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Policie vše dále vyšetřuje.

Čtenářská diskuze