Policisté cizinecké policie kontrolovali ubytovny

PARDUBICE – Na rozsáhlou kontrolu ubytovacích zařízení se zaměřila pardubická cizinecká policie ve spolupráci s městskou policií. Ve čtyřech ubytovacích budovách a jejich blízkém okolí policisté a strážníci zkontrolovali celkem 560 cizinců.

Při koordinované akci využili policisté i specialisty s technikou na odhalování padělaných a pozměněných dokladů a psovody se specializací na vyhledávání drog. Kromě drogové problematiky a odhalování padělaných dokladů byla cílem akce kontrola dodržování pobytového režimu cizinců v souladu se zákonem a pátrání po hledaných osobách a věcech.

„Policisté mezi kontrolovanými našli jednoho mezinárodně hledaného cizince z balkánského státu EU, po kterém pátrají justiční orgány Portugalska. V jednom z pokojů kolegové nalezli a zajistili sušinu, a jejího majitele převezli k výslechu. Po následné expertíze bude rozhodnuto, zda bude věc kvalifikována jako přestupek nebo v trestněprávní rovině. Za porušení povinností vyplývajících ze zákona o pobytu cizinců uložili policisté 9 pokut, ve výši 300 – 1.000 korun,“ uvedl Martin Demek z Odbor cizinecké policie.

V Pardubickém kraji je nyní registrováno 19 tisíc cizinců s povoleným dlouhodobým nebo trvalým pobytem. Zájmem cizinecké policie jsou však všichni cizinci, tedy i ti s pobytem do 90 dnů, nepřihlášení, tranzitující, migrující, dojíždějící za výdělečnou činností, turisté a také ti, kteří nepodléhají ohlašovací povinnosti (například volně se pohybující v rámci EU).

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,