Policie vypátrala dvě útěkářky, jednu z Kostelce nad Orlicí

NÁCHODSKO – Dvě nezletilé dívky, které nedovoleně opustily ústavní výchovu dvou různých zařízení Královéhradeckého a Pardubického kraje, vypátrali a předali zpět do výchovných ústavů policisté z obvodního oddělení v Náchodě.

„V jedenáct hodin večer v neděli 10. června nejprve vypátrala náchodská hlídka na místním autobusovém a vlakové nádraží 14letou svěřenkyni ze Svitavska, která byla na útěku ze školského zařízení v Kostelci nad Orlicí. Celostátně hledanou dívku zadrželi a předali ještě téže noci zpět vychovatelům,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

Druhý den před polednem, v pondělí 11. června, pak v náchodském bytě její matky našli muži zákona další neposlušnou svěřenkyni, 16letou slečnu z Náchoda, kterou ve výchovném ústavu ve Vysokém Mýtě pohřešovali už od 20. dubna. Také tuto dívku policisté ještě téhož dne předali zpět vychovatelce výchovného ústavu.

„Pokud je někdo na základě úředního či soudního rozhodnutí umístěn do diagnostického či výchovného ústavu, musí respektovat jimi daný řád a pravidla, a pochopitelně, svévolně toto zařízení opustit nesmí,“ vysvětlila Eva Prachařová.

Čtenářská diskuze