Policie v Rychnově otevřela zrekonstruovanou budovu

RYCHNOV N. K. – Rekonstrukce rychnovské policejní stanice dospěla do svého konce.

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy 1ViewImage

Slavnostního otevření zrekonstruované budovy se zúčastnil i hejtman Jiří Štěpán (druhý zleva).
Foto: Policie ČR

Poslední květnový čtvrtek dopoledne přestřihl policejní prezident Jan Švejdar spolu s ředitelem Krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje Davidem Fulkou, hejtmanem Královéhradeckého kraje Jiřím Štěpánem a vedoucím územního odboru Rychnov nad Kněžnou Zdeňkem Hlaváčkem pásku při příležitosti slavnostního otevření zrekonstruované budovy Policie České republiky, územního odboru Rychnov nad Kněžnou.

Oprava po 40 letech

„Budova, která se rekonstrukce dočkala přesně po 40 letech od svého otevření, se během jednoho roku vizuálně a zejména funkčně změnila. Čtyři desetiletí stará stavba je zateplená a nově opláštěná. Spolu s tím proběhla v objektu kompletní výměna oken a venkovních dveří a opravou prošly i obě ploché střechy. Tato rekonstrukce se uskutečnila díky významné finanční pomoci Evropské unie – Fondu udržitelnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí a programu Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Budově, která stojí v místech dnes již neexistujícího rodného domu spisovatele Karla Poláčka, se tak díky rekonstrukci podařilo citelně snížit svoji energetickou náročnost a díky dalším úpravám zvýšit uživatelský komfort pro policisty i přicházející občany.

Slavnostní otevření zrekonstruované budovyViewImage

Čtenářská diskuze