Policie šetří miliónové závazky – směnky a dluhy za 52 miliónů

KRAJ – Odbor hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje v těchto dnech zahájil trestní stíhání 56letého muže žijícího na Pardubicku pro zvlášť závažné zločiny neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvod ve stádiu pokusu, jimiž se muž měl snažit přisvojit si movitý i nemovitý majetek své ženy v hodnotě přesahující 52 miliónů korun.

„Dnes již bývalému manželovi policie klade za vinu, že v období od června 2016 společně s dalším 78letým spoluobviněným, vytvořil několik padělaných směnek, jejichž pomocí se muž snažil získat skladový areál v Hradci Králové v majetku firmy své manželky v hodnotě 32 miliónů korun a zadlužit její firmu dalšími více než pěti milióny korun. Při jednáních s obchodními partnery a při úředních podáních se vždy snažil vystupovat jako oprávněný zástupce firmy a prokazoval se neplatnou plnou mocí,“ řekla mluvčí policie Eva Prachařová.

Dále ho policisté viní z toho, že za pomoci svých rodinných příslušníků z ciziny nechal účelově vyhotovit notářské zápisy o půjčkách s cílem exekučně postihnout manželčin majetkový podíl ze společného jmění manželů v hodnotě přibližně 15 miliónů korun. Kýžených miliónů se však přesto nedočkal.

Vzhledem k tomu, že svým jednáním mohl způsobit škodu velkého rozsahu, hrozí mu podle policie trest odnětí svobody v rozsahu od pěti do deseti let.

Čtenářská diskuze