Policie se zaměřila na alkohol u řidičů

KRAJ –  Během víkendu 20. – 22. listopadu proběhla v celém Královéhradeckém kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na alkohol a návykové látky. Policisté také kontrolovali dodržování pravidel jízdy, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu.

Policie se zaměřila na alkohol u řidičů ViewImage

Foto: Policie ČR

„Během této akce bylo zkontrolováno bezmála 1000 řidičů, přičemž každý 9. se nechoval v souladu s pravidly. Nejčastějším zjištěným přestupkem během této akce bylo překročení maximální povolené rychlosti, a to celkem ve 27 případech. Přítomnost alkoholu či jiných návykových látek policisté zjistili v 7 případech. Dále se řidiči provinili nepoužitím bezpečnostních pásů, překročením nejvyšší povolené hmotnosti vozidla nebo nevyhovujícím technickým stavem vozidla. Příkazním řízením na místě policisté vyřešili celkem 128 přestupků, za které řidičům uložili sankce v celkové výši 65 700 korun,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

Alkohol u řidičů bývá velice často příčinou vážných či tragických dopravních nehod, proto v podobných náhodných plošných akcích budou v celém kraji policisté pokračovat i nadále, a to v průběhu nadcházejících týdnů či měsíců.

Čtenářská diskuze
Tags: ,