Policie odvolala pátrání po 79leté ženě z Rychnovska

KOSTELECKO – Po seniorce policisté pátrali od soboty dne 7. července, kdy odešla večer ze svého bydliště. Poté, co příbuzný nahlásil v neděli ráno její zmizení, okamžitě bylo zahájeno rozsáhlé pátrání. Naštěstí  skončilo šťastně.

IMG_20180709_112622_resized_20180709_120341604

Foto: archiv Policie ČR

 „Úspěšné pátrání skončilo dnes 9. července v 11.30 hodin. Žena byla nalezena cca 1 km od domova na kraji vesnice v poli, v katastru obce Svídnice. Nalezl ji psovod se svým psem ze Sdružení dobrovolných hasičů Hejnice (součást takzvané Záchranné kynologické brigády). Seniorka, která byla předána do péče lékařů, se svými zachránci komunikovala.  Obrovské poděkování patří nejen psovodu a jeho psu, ale rovněž všem, kteří se na záchraně podíleli,“ uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Pátrání se zúčastnilo více než sto osob z řad dobrovolníků i profesionálů. Pří pátrací akci byl ze strany osob (včetně psovodů se psy) propátrán pozemní prostor o rozloze více než 15 kilometrů čtverečních, dalších 50 kilometrů čtverečních vzdušného prostoru propátral vrtulník. Na akci se podílely následující složky –  pořádková policie z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se specializovaným týmem na pátrání po osobách tzv. STOPA s termovizí ( Stálý tým k opatření  a pátrání), policejní kynologové z Pardubického kraje, Letecká služba Policie ČR  Praha, cizinecká policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje s termovizí,  Horská služba Krkonoše a Deštné v Orlických horách, kynologové z Městské policie Praha a osm psovodů ze Záchranná kynologická brigáda. Propátrali 10 kilometrů.

Čtenářská diskuze