Policie hledá svědky tragické dopravní nehody – chodec zemřel

RYCHNOVSKO -  K události s tragickým následkem došlo ve státní svátek, 17 listopadu v časných ranních hodinách. Chodec následkům zranění podlehl.

Policie hledá svědky tragické dopravní nehody - chodec zemřelViewImage

Policie hledá svědky tragické dopravní nehody – chodec zemřel.
Foto: Policie ČR

„Řidič osobního auta značky Ford Focus jel v 6.00 hodin na silnici č. I/11 od Týniště nad Orlicí směrem na Lípu na Orlicí. Na přímém úseku silnice mimo obec s největší pravděpodobností třicetiletý muž nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a rozhledovým podmínkám řidiče v noční době a v okamžiku, když zahlédl před sebou jdoucího chodce, nebyl již schopen střetu zabránit. Pravým předním rohem fordu se tak střetl s šestadvacetiletým chodcem, kterého záchranáři transportovali do nemocnice. Tam chodec bohužel o den později následkům zranění podlehl,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Kriminalisté teď žádají svědky této tragické dopravní nehody, kteří se v uvedenou dobu v místě pohybovali či mají jakékoliv další poznatky, které by napomohly vyšetřování, aby je kontaktovali na bezplatné lince 158, telefonu 974 536 447 případně na rychnovské či jakékoliv jiné policejní služebně.

Čtenářská diskuze
Tags: ,