Policie hledá svědky smrtelné dopravní nehody v Kostelci

RYCHNOVSKO – Chodkyně svým zraněním podlehla – policisté z rychnovské skupiny dopravních nehod žádají svědky události o informace.
Jedná se o dopravní nehodu, která se stala v pátek 10. ledna v 14.55 hodin v Kostelci nad Orlicí. Na křižovatce silnic č. II/316, ulic Jirchářská, Pod Branou a Husova měla na přechod pro chodce vstoupit bezprostředně před projíždějící osobní auto značky Volkswagen Golf chodkyně.

Policie hledá svědky smrtelné dopravní nehody v KostelciViewImage (1)

Foto: Policie ČR

„Dvacetiletá řidička auta jedoucí od centra města k ulici Na Skále reagovala na vzniklou situaci, začala prudce brzdit a snažila se devětasedmdesátileté ženě vyhnout. Přesto došlo ke střetu pravé přední části osobního vozidla se seniorkou. Po pádu záchranáři odvezli poraněnou seniorku do nemocnice. Bohužel žena po několika dnech následkům zranění podlehla.

Žádáme svědky, kteří událost viděli a mohou nám k ní poskytnout jakékoliv informace, aby tak učinili na nejbližší policejní služebně nebo kontaktovali bezplatnou linku 158 nebo zatelefonovali na mobilní telefon 607 070 105. Děkujeme za vaši pomoc,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

 

Čtenářská diskuze