Policie hledá svědky nehody, při níž automobil srazil chodkyni

RYCHNOVSKO – Policisté z dopravního inspektorátu v Rychnově nad Kněžnou žádají o přihlášení případné svědky dopravní nehody, k níž došlo v pátek 11. října v 7.31 hodin ráno na silnici č. 308 ve směru jízdy od obce Rohenice k obci Bohuslavice.

„Podle dosavadních zjištění k nehodě mělo dojít tak, že dvě chodkyně, které na sobě neměly za snížené viditelnosti reflexní prvky, šly při pravém okraji vozovky a dojelo je vozidlo VW Passat, jehož řidič při objíždění jednu z chodkyň srazil. Chodkyně utrpěla zranění, s nímž ji z místa nehody záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Dechová zkouška řidiče osobního vozidla vyloučila jeho požití alkoholu, u chodkyně byl vzhledem ke zranění vyžádán odběr krve. Ke zranění jiných osob nedošlo.

„Dopravní policisté z Rychnova nad Kněžnou žádají, aby se jim  přihlásili další případní svědci nehody a osoby, které poskytovaly při nehodě pomoc. Zejména bychom potřebovali svědectví řidiče neupřesněného nákladního vozidla s návěsem jedoucího ve směru od obce Bohuslavice k obci Rohenice, se kterým se měl řidič vozidla VW Passat v tu dobu míjet,“ doplnila Eva Prachařová.

Za všechna svědectví, která můžete podat buď prostřednictvím linky 158, nebo přímo osobně či telefonicky na Dopravní inspektorát Rychnov nad Kněžnou 974 536 252, policie děkuje.

Čtenářská diskuze