Policie ČR je partnerem celoevropské kampaně Europolu

PARDUBICKÝ KRAJ – Pozor na prodej i nákup přes internet – radí policie.

Díky aktuální situaci s omezením prodeje zboží v kamenných obchodech sílí před blížícími se vánočními svátky prodej či nákup přes internet. Jak předejít podvodnému prodeji, nákupu a zprostředkování prodeje v on-line prostředí radí prodejcům i zákazníkům European Cybercrime Centre pomocí infografik.

„Do projektu jsme se aktivně zapojili a základní bezpečnostní pravidla poskytujeme občanům Pardubického kraje. Oslovujeme také instituce, organizace a média, tak aby se důležité informace více dostaly k internetovým prodejcům a k nakupujícím, ale i k osloveným osobám přeposílat zboží zákazníkům,“ sdělila mluvčí policie Lenka Vilímková.

eComm action aneb výhodná koupě či podvod?

European Cybercrime Centre spadající pod mezinárodní organizaci Europol vydala v rámci projektu „eComm Action“ několik infografik, ve kterých jsou poskytovatelům obchodních služeb a zákazníkům v internetovém prostředí ilustrovány základní rizika spojená s on-line prodejem. Souhrn bezpečnostních pravidel, na jejichž tvorbě se podíleli zkušení kriminalisté z různých evropských zemí včetně České republiky, se zaměřuje nejen na internetové prodejce, kterým radí, jak bezpečně provozovat svojí činnost (#SellSafe) a na co si dát pozor, ale také na koncové zákazníky (#BuySafePaySafe), jimž je na konkrétních případech ukázáno, jaká jsou největší úskalí internetového nakupování.

Poslední oblastí, které se projekt věnuje, je podvodné přeposílání zboží (#DontbeaMule). Při tomto druhu jednání podvodníci nejčastěji prostřednictvím falešné pracovní nabídky přesvědčují osoby k přeposílání zboží, čímž tyto osoby mohou nevědomky napomáhat organizovanému zločinu.

Všechny dostupné materiály jsou především preventivního charakteru.

Základní bezpečností pravidla#SellSafe, #BuySafePaySafe a #DontbeaMule.

Čtenářská diskuze
Tags: ,