Poláčkovo léto už přilákalo na dva tisíce diváků

RYCHNOV N. K. – První čtyři festivalové dny má za sebou divadelní přehlídka Poláčkovo léto. Pokladnami zatím prošly bezmála dva tisíce diváků. Zájem o divadlo v Rychnově nad Kněžnou je obrovský.

_DSC8698 kopie

“Vyprodaná jsme měli zatím představení Saturnin i Kočičí hra. Cikánský baron byl téměř vyprodaný a zbývalo je opravdu pár vstupenek. Podobně velký zájem máme i o doprovodné koncerty. Jsme rádi, že se Rychnovákům program festivalu líbí,” říká ředitel Poláčkova léta Kamil Dvorný.

O zahajovací představení se postarali herci Národního divadla z Brna se svým Saturninem. V hlavní roli s Martinem Siničákem a Dušanem Hřebíčkem. Druhý festivalový den diváky zavedl do letoviska Studánka na komponovaný večer Muzikálové mámení. Třetí den patřil slavné operetě Cikánský baron v podání Slezského divadla Opava. Hlavní představitelku Žofku ztvárnila Tereza Kavecká. Zatím poslední večer patřil hradeckému Klicperovu divadlu a především Pavle Tomicové. Příběh o vztazích, o nebezpečí samoty a lásce. I Kočičí hra dokázala zámeckou jízdárnu vyprodat. Ve čtvrtek uvidí diváci hlavní koncert Poláčkova léta. V zámecké jízdárně vystoupí Hradišťan s Vlastou Redlem.

Pozvánka platí především na představení, která vyprodaná nejsou. Diváci ještě mohou sehnat vstupenky na Barona Prášila na nádvoří pivovaru, na Hostinec U Kamenného stolu nebo na závěrečné představení Hoří, má panenko, se kterým přijede Východočeské divadlo Pardubice. Podrobnosti jsou k dispozici na www.polackovoleto.eu. Vstupenky lze rezervovat v rychnovském Pelclově divadle.

Jan Dušek

Čtenářská diskuze