Pokus vraždy – muži hrozí až výjimečný trest

HRADECKO -  První únorový víkend krajští kriminalisté obvinili 42letého muže z Hradce Králové ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu, který byl spáchán v jednočinném souběhu se zločinem obecné ohrožení. Kladou mu za vinu, že v pátečních brzkých ranních hodinách (3. března) v jednom z bytových domů v centru Hradce Králové nalil vysoce hořlavou látku na vchodové dveře bytu, které následně zapálil s úmyslem usmrtit obyvatele bytu, kteří s mužem tvořili rodinu. Byt běžně obývají tři dospělé osoby a 4 nezletilé děti.

„V době útoku spaly v bytě 2 dospělé osoby a dvě děti. Štěstím bylo, že požár probudil jedno z dětí, které pláčem probudilo rodiče, jimž se podařilo požár uhasit. Nikdo nebyl naštěstí zraněn. Přivolaní hasiči zjistili, že někdo požár založil úmyslně. Na základě tohoto zjištění a dalších poznatků policisté začali pátrat po podezřelém muži, kterého našli v jeho současném bydlišti. Do tohoto bytu, který je vzdálen asi 500 metrů od bydliště rodiny, musela být přivolána zásahová jednotka s vyjednavačem, protože muž byl ozbrojen dvěma noži a vyhrožoval sebevraždou. Situaci se podařilo policistům zvládnout a muže, u kterého dechová zkouška ukázala přes 2,6 promile alkoholu, zadržet,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.

Muž svým činem ohrozil smrtí nebo těžkou újmou na zdraví i všechny další obyvatele bytového domu.
Policisté podali podnět na uvalení vazby. Následnému návrhu státního zástupce soudce vyhověl a muže do vazby poslal. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Čtenářská diskuze
Tags: ,