Pohádkové putování v Semechnicích úspěšné a sluncem zalité

SEMECHNICE – Více než sto dětí předškolního a mladšího školního věku se se svými rodiči přišlo pobavit na Pohádkové putování na hřiště do Semechnic. V horkém nedělním odpoledni se děti mohly setkat s tradičními, novějšími i zcela moderními pohádkovými postavami, které pro ně měly připravené zábavné úkoly.

Putování1

Foto: Obec Semechnice

Byli tu vodníci, král a šašek, čarodějnice, líný Honza. Taky Krakonoš, Trautenberk, Slunečník, Měsíčník a Větrník, ovečka Shaun.

Jezdilo se s trakařem i kolečkem, prolézalo, podlézalo i přeskakovalo. Jinde zase děti musely ukázat své znalosti – například při poznávání bylin v chaloupce babky kořenářky. Nejmenším účastníkům na některých stanovištích pomáhali rodiče a při plnění úkolů se bavili minimálně tak dobře jako děti.

Toto zábavné odpoledne připravili Semechňáci již podeváté. Za dobu konání získali zkušenosti s organizací a nashromáždili množství pěkných kostýmů. Do přírodního prostředí okolo hřiště zakomponovali pohádkové kulisy – hrad Šípkové Růženky, perníkovou i pařezovou chaloupku, pec na buchty.

Na každém stanovišti děti vyhrály drobné ceny, například od perníkové chaloupky si odnesly překrásně vyzdobené perníčky napečené místními maminkami a babičkami. Ostatně ty se jako vždy ochotně podíley na přípravě dětského dne.

Na konci putování dostal každý soutěžící od čertů i buřtík. Přes horké počasí si jej děti samy či za pomoci rodičů opekly na ohníčku.

O akci, primárně připravenou pro místní děti, byl i díky pěknému počasí zájem nad očekávání velký, a výjimkou nebyli ani návštěvníci ze vzdálenějších míst.

Obec Semechnice

Čtenářská diskuze