Podvodný e-shop přijímal jen objednávky a platby

NÁCHODSKO - Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují přijali v těchto dnech oznámení o podvedené místní firmě prostřednictvím internetu.

„Jak vyšlo najevo, firma si prostřednictvím e-shopu objednala za přijatelnou cenu čtyři notebooky, koupě ale byla výhodná jen do zaplacení zálohové faktury ve výši několika desítek tisíc korun. Po obdržení peněz s nimi internetový obchod přestal komunikovat a zaujal pozici mrtvého brouka. Přijaté trestní oznámení po zadokumentování policisté postoupí k souhrnnému vyšetřování na Ostravsko, kde se již případem zabývají,“ informovala mluvčí policie Eva Prachařová.

Všem firmám i jednotlivcům policisté opět připomínají, aby byli v případě koupě zboží po internetu při výběru prodávajícího velmi opatrní.

„Varovným signálem, že není vše v pořádku, bývá v první řadě podezřele nízká cena zboží, pak také žádné, nebo málo recenzí o obchodu, či negativní komentáře. Pokud máte nějaké pochybnosti, můžete si pro větší pocit bezpečí vybrat platbu při převzetí zboží. V případě podezření, že jste se stali obětí podvodu, neváhejte kontaktovat policii,“ dodala Eva Prachařová.

 

Čtenářská diskuze