Podvodné vylákání peněz – během týdne již druhá oběť

HRADECKO – Ve večerních hodinách 23. března policisté na policejní služebně přijali oznámení o podezření z podvodu. Sedmdesátiletá žena uvedla, že ji zavolal neznámý člověk vystupující jako manažer banky, který ji přesvědčil, že u ní došlo ke zneužití bankovní identity.

„Aby své úspory ochránila, je třeba peníze z účtu vybrat a vložit je na rezervní konto. Žena peníze na bankovní přepážce vybrala a část vložila do bitcoinmatu. Jelikož bitcoinamt přestal fungovat, byla nasměrována k jinému, do něhož vložila zbytek peněz. Při vkládání poslední bankovky byla upozorněna náhodným kolemjdoucím na možný podvod. Žena, která do bitcoinmatu vložila 1,2 milionu korun a které zbyly v ruce jen účtenky o vkladech, poté zavolala na linku 158,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.
Policisté případ kvalifikovali jako podvod ve čtvrtém odstavci, u kterého je sazba trestu odnětí svobody na 2 až 8 let.
Během týdne se jedná již o druhý podvod s obdobnou smyšlenou legendou

„Varujeme občany před neznámými volajícími. Kdokoliv se může po telefonu, přes sociální sítě či přes e-mail vydávat za kohokoliv. Banka s Vámi nikdy nebude takovýmto způsobem řešit nic ohledně Vašeho účtu. Hlavně Vás nebude nabádat k vybrání peněz, natož vložit je do jiného „úložiště“. Uvědomte si, že základní odpovědnost za správné vedení bankovního účtu a nakládání s prostředky na účtu klienta nese banka,“ dodala Iva Kormošová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,