Podvod skoro za milion – ženě se prodražily seance

NÁCHODSKO – V úterý 2. března ve večerních hodinách se v Náchodě obrátila na policisty s žádostí o pomoc pětapadesátiletá žena, která oznámila, že se stala obětí podvodu. Žena vypověděla, že doma sleduje přes satelit cizojazyčné programy a přibližně před měsícem se rozhodla zavolat na bezplatnou linku, kde nabízeli lidem seance.

„Na základě zjištěných skutečností vyplynulo, že v období od 14. ledna do 24. února byla v kontaktu s neznámými pachateli, kteří pod záminkou provádění seancí po telefonu a nákupu k tomu potřebných předmětů – jako svíčky a obrázky, vylákali postupně z ženy více jak 950 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Náchodě zahájili trestní stíhání na neznámé pachatele, kteří měli spáchat podvod za téměř milion korun a kterým nyní hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dobu 5 let.

„I když je v dnešní době plné nejistot snaha hledat různé odpovědi, musíme si uvědomit, že  ne každý to s námi myslí dobře. Tato doba plně nahrává lidem, kteří se snaží využít důvěřivosti a beznaděje ostatních. Je proto potřeba dávat pozor na lidi, kteří  se vás snaží přimět k zaplacení menších či větších peněžních částek,  může se jednat právě o podobné podvodníky.  Pokud posíláte peníze na neznámé zahraniční účty, jste vyzýváni k předávání bezpečnostních kódů, nebo platby probíhají přes několik prostředníků, raději byste se neměli do takových transakcí ani pouštět. Při komunikaci buďte obezřetní, pokud si nejste opravdu jisti, že je vše v pořádku, obraťte se na linku 158 a vše oznamte policii,“ dodala Lucie Konečná.

Čtenářská diskuze