Podnapilý muž se zbraní polekal lidi ve vlaku od Solnice

HRADECKO – Ve čtvrtek 14. listopadu deset minut po patnácté hodině odpoledne přijal operační důstojník na lince 158 zprávu, že ve vlaku ve směru jízdy od Solnice do Hradce Králové jede ozbrojený muž. Z pod kabátu mu koukala střelná zbraň.

„Značně podnapilý cestující přistoupil na poslední chvíli na nádraží v Třebechovicích, sedl si ve vlaku na schůdky a procházející revizorka si všimla pažby střelné zbraně, která mu vykukovala pod kabátem. Do akce okamžitě vyrazily policejní jednotky, které muže zadržely na vlakovém nádraží na Slezském předměstí a zajistily i jeho střelnou zbraň,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Při bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o airsoftovou pistoli. I když v tomto případě muž nemusí být držitelem zbrojního průkazu, neboť airsoftovou pistoli, jako zbraň skupiny D, může vlastnit osoba starší 18 let, nesmí ji ale nosit veřejně, ani s ní manipulovat pod vlivem alkoholu.

„Pro slovní narážky vůči okolí je 44letý muž z Hradecka navíc podezřelý z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu výtržnictví, za což muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Eva Prachařová.

Případ policisté i nadále prověřují.

Čtenářská diskuze
Tags: ,