Podbřezí plánuje rekonstrukci cyklotrasy i opravy komunikací

PODBŘEZÍ – Přinášíme informace o novinkách z Podbřezí, kde mají i pro tento rok řadu plánů.

P1320532

Starosta Podbřezí Antonín Novotný.
Foto: Archiv OT

Rok 2017 přinesl v Podbřezí velice dobrou spolupráci všech tamních spolků, což bylo znát především na četnosti a kvalitě v obci pořádaných akcí.

„Udržel se vysoký standard společenských setkání, jako jsou například plesy, přednášky, různé výtvarné a sportovní akce. Velice rád připomínám Skalecký srandamač, který jsme oslavili spolu s polskými přáteli a tradiční třídenní posvícení. Jsem přesvědčen, že i všední vesnická pospolitost se dále rozvíjí a angažovanost některých občanů je příkladná. Je také dobré, že Základní škola a Montessori mateřská škola plní svůj úkol, že investice, které se vkládají do stavebních úprav budovy, jsou účelně vynaložené,“ uvedl starosta obce Antonín Novotný, který nezapomněl dodat, že mladé páry nezapomněly na své poslání, a tak s radostí může konstatovat, že 16 narozených dětí je toho důkazem.

Také se podařilo realizovat další etapu stavebních úprav místní školy a byly provedeny též opravy cesty na Škutině.

V Podbřezí také restaurovali pilířové sousoší Nejsvětější Trojice a před dokončením je nový Územní plán Podbřezí. Pokračuje rovněž zpracování projektové dokumentace k územnímu řízení pro akci Kanalizace a ČOV

Podbřezí. Je finančně zabezpečena rekonstrukce cyklotrasy Podbřezí – Studánka, která je součástí plánovaného cykloregionu Vlastimila Moravce. Projekčně připravována je také cyklostezka a místo pro přecházení v Podbřezí.

Nový Územní plán obce

„Čekáme, zda obdržíme dotaci z IROP na závěrečnou etapu stavebních úprav základní školy, chceme opravit další místní komunikace, realizovat rekonstrukci cyklotrasy Podbřezí – Studánka, provést restaurátorské práce na soše Panny Marie a schválit nový Územní plán obce Podbřezí.

Potřebujeme dokončit stavební úpravy budovy ZŠ tak, aby se v ní 25 dětí v Montessori mateřské škole, 50 dětí ve škole a zhruba 10 zaměstnanců cítilo dobře, každý měl ten svůj „koutek“, děti se nemusely učit v jídelně či na chodbě a učitelé měli klid na přípravu. To vše závisí na již zmíněné dotaci z IROP. Žádost jsme podávali 14. února 2017 a dodnes neznáme výsledek,“ dodal starosta Antonín Novotný.

Čtenářská diskuze