Pochybné obchody s pervitinem vyústily v loupež

NÁCHODSKO – Policisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání čtveřice mladých lidí z Náchodska pro zločin loupeže. Na základě probíhajícího vyšetřování fyzického napadení 29letého muže z Nového Města nad Metují, totiž zjistili, že mezi účastníky nejspíš proběhla „domluva dlužníkovi“, která ovšem byla zcela mimo rámec trestního zákona.

drogyRychnovsko

„K napadení 29letého muže mělo dojít ve večerních hodinách v neděli 24. března v nákupní zóně v Novém Městě nad Metují. Podle všeho se trojice mužů ve věku 38, 32 a 28 let a 28leté, smluvila na jeho potrestání za nedodání pervitinu a ponechání si peněz, určených na drogy,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

Z šetření vyplývá, že mladíka vylákali ve večerních hodinách na schůzku, na které jej fyzicky napadli a přitom mu sebrali jeho peníze, doklady i mobil. S přihlédnutím na předchozí trestní minulost jednoho z obviněných, 38letého muže, podal policejní orgán dozorujícímu státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby. Ostatní budou dále vyšetřováni na svobodě. Vyšetřovatel všechny čtyři obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže ve spolupachatelství s trestní sazbou odnětí svobody od dvou do deseti let.

Čtenářská diskuze