Pochod a cyklojízda Přes tři hrady

SOPOTNICE/REGION – Již 47. ročník pochodu Přes tři hrady a 35. ročník cyklojízdy Přes tři hrady na kole se uskuteční už tuto sobotu 11. května. Startuje se jako obvykle ze tří tradičních míst, a to ze Sopotnice, Potštejna a Žampachu.

Připraveno je celkem 12 pěších tras od 5 do 50 km, 12 cyklotras + cílová hvězdicová jízda (z místa bydliště po zvolené trase do startovního místa a zpět), šest tras pro koloběžky, jedna trasa běžecké turistiky.

Letošní Floriánkova stezka pro děti je s podtitulem S Floriánkem kolem světa (na všech trasách v Potštejně).
Trasy v Potštejně budou nově upraveny tak, aby se minimalizoval souběh s cyklotrasami. Novinkou roku je to, že letos bude speciálně vypravený vlak s historickou lokomotivou řady 720, souprava pojme až 500 cestujících.

Můžete i běžet

Letos se opět pochodu Přes tři hrady můžete zúčastnit nejenom pěšky nebo na kole, ale také jako turisté – běžci. K dispozici je nová trasa 11 km v Potštejně – start je v 11 hodin.

Na startovní lístek pochodu bude poskytnuta sleva na vstupném do hradu Potštejn a rozhledny Vrbice. Připraven je i doprovodný program v Kempu Western Vochtánka, od 13.00 do 16.00 hodin hraje Ponny Expres. Na jednotlivých startovních místech bude hrát živá hudba.

Čtenářská diskuze