Počasí komplikuje především situaci na silnicích

KRAJ – Hasiči měli 8. ledna od rána v Královéhradeckém kraji napilno. Sníh komplikuje především situaci na silnicích.

DN Lipovka (2)

Nehoda u Lipovky.
Foto: HZS KHK kraje

Jen během dopoledne, od 5té hodiny ranní zasahovaly jednotky požární ochrany už u více než 20 událostí, z nichž jsou asi polovina dopravní nehody, a dále se jedná především o technickou pomoc.

„Při dopravních nehodách vyprošťovaly jednotky nejčastěji havarovaná vozidla z příkopů, ale v jednom případě museli hasiči použít také jeřáb na vytažení vozidla z potoka. Nejvíc práce mají prozatím jednotky na Rychnovsku a Trutnovsku. V několika případech museli také hasiči odstraňovat spadlé stromy z komunikací,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali v 5.10 hodin v katastru části Lipovka u dopravní nehody osobního vozidla se zraněním jedné osoby. Automobil vyjel ze silnice, převrátil se na střechu a ještě stihl narazit do stromu. Hasiči po svém příjezdu zabezpečili vůz proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. O zraněnou osobu se postarali záchranáři. Doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově.

Přepychy – dopravní nehoda – 06:24

Profesionální hasiči z Dobrušky vyprošťovali v 6.24 hodin havarovanou dodávku v Přepychách, která sjela do příkopu a převrátila se na bok. V 07.16 hodin nedaleko od předchozí nehody vyprošťovali z příkopu dobrušští profesionální hasiči další dodávku.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Borohrádku zasahovali v 9.21 ve Zdelově u dopravní nehody autobusu, který sjel lehce mimo komunikaci. Nehrozilo sice jeho převrácení, ale autobus bylo nutné vytáhnout zpět na komunikaci pomocí vyprošťovacího automobilu.

K dalšímu uvízlému autobusu vyjížděli tentokrát profesionální hasiči z Dobrušky. Autobus, který mířil s dětmi na hory, zapadl v katastru Nového Hrádku nedaleko části Rzy. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vozidlo sjelo mimo komunikaci bočními koly. Hasiči uvolnili autobus za pomoci traktoru bez jakéhokoliv poškození a mohl pokračovat dále v jízdě.

Čtenářská diskuze