Po požáru myčky v Pěčíně zůstala na místě jedna oběť

PĚČÍN – Druhou adventní neděli večer ve 20.13 hodin přijali operátoři na tísňové lince oznámení o požáru v zemědělské usedlosti v obci Pěčín s tím, že se v domě nachází osoba v bezvědomí.

Požár_Pěčín

Tragický požár v Pěčíně.
Foto: HZS KHK kraje

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách, Slatiny nad Zdobnicí a Pěčína.

„Po příjezdu zjistili hasiči, že objekt je zakouřen, ale samotné hoření již viditelné nebylo. Část hasičů zajišťovala lokalizaci a likvidaci požáru, část začala okamžitě osobu v bezvědomí resuscitovat. O záchranu se pokusili ve spolupráci s policisty i za pomoci automatického externího defibrilátoru. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby pokračovali v oživování záchranáři. Všechny pokusy byly bohužel neúspěšné,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Požárem byl zasažen prostor kuchyně, myčka na nádobí shořela kompletně. Jednotky prošly prostor spolu s termokamerou, aby zkontrolovaly, zda se nenacházejí někde další ohniska. K hoření už však jinde nedocházelo.

Majetková škoda byla odhadnuta na asi 300 tisíc korun. Uchráněny byly hodnoty ve výši kolem 2,7 milionu korun. Kromě oběti nebyl nikdo jiný zraněn.

Na místo byl povolán vyšetřovatel příčin požárů. Konstatoval, že požár vznikl s největší pravděpodobností od myčky nádobí.

„Vyšetřování příčiny bude dále pokračovat. Ohledání spotřebiče, který požár zřejmě zavinil, bude probíhat ve spolupráci s odborníky z Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč,“ doplnila Martina Götzová.

Čtenářská diskuze