Pirát silnic prosvištěl Ohnišovem, následovala vysoká kauce

RYCHNOVSKO - Běžná silniční kontrola se v úterý 5. února proměnila v zákaz jízdy.

policie5

Ilustrační foto.

„Hlídka našich dopravních policistů spolu s polským kolegou po poledni měřila rychlost jízdy vozidel, projíždějících Ohnišovem. Jedná se o jednu z tranzitních obcí, kterou řidiči projíždějí z Polska do průmyslové zóny a naopak.

Muž za volantem osobního auta značky Volkswagen Golf, jedoucí od hranic směrem do Kvasin, nedodržel nejvyšší povolenou rychlost v obci a v měřeném úseku silnice mu hlídka radarem naměřila rychlost 92 kilometrů v hodině. Řidič auto uvedl do klidu až poté, co ho policisté ve služebním voze předjeli a předepsaným způsobem zastavili v obci Val,“ informovala mluvčí policie Alena Kacálková.

Následnou kontrolou policisté zjistili, proč se řidiči příliš zastavit nechtělo. Pětadvacetiletý cizinec předložil hlídce pouze občanský průkaz s vysvětlením, že řidičský průkaz nevlastní a autoškolu si teprve dělá. Policisté u něj na místě provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vykázala negativní výsledek. Ten už ale nevyšel u orientačního testu na přítomnost návykových látek. Vykázal totiž pozitivní hodnotu na amfetamin/metamfetamin a cannabis.

„Po poučení policistů mladík odmítl lékařské vyšetření s odběrem krve a moče. Přes všechny zjištěné skutečnosti muž usedl za volant i s tím, že  přepravoval další osobu. Policisté událost řádně zadokumentovali a řidiči uložili kauci ve výši 25 tisíc korun z důvodné obavy, že se nedostaví k přestupkovému řízení na příslušný správní orgán. Protože přestupce u sebe neměl požadovanou hotovost, policisté mu na parkovišti umístili na auto technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla – botičku - a další jízdu mu zakázali,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze