I.B třída – Petr Tomášek: „Úlet a totální nesmysl!“

Foto: Markéta Vlachová.

Foto: Markéta Vlachová.

 

Jako první z krajských soutěží skončila podzimní sezona pro týmy hrající I.B třídu. Našich šest okresních zástupců do ní vstupovalo s rozdílnými ambicemi.

RYCHNOVSKO – Jak se je podařilo naplnit, a zda jsou spokojeni s umístěním po polovině sezony, jsme se zeptali trenérů a zástupců všech týmů.

 

1. Jak se vaše předsezonní cíle střetly v podzimní části s realitou?

2. Postavení v tabulce po polovině soutěže odpovídá kvalitě vašeho týmu?

3. Kolik bodů vám chybí ke spokojenosti?

4. Kdo patřil mezi rozdílové hráče ve vašem mužstvu?

5. Povedený a nepovedený zápas?

6. Je po vás překvapením, pozitivně nebo negativně, umístění některého týmu?

7. Na podzim rozvířilo hladinu v českém fotbale „báčko“ Opočna a Přepych. Jaký je váš názor na tento protest a myslíte si, že je v českém fotbale vše v pořádku?

8. Rozhodnutím VV KFS KHK musely všechny kluby v I.B třídě dodat svazu „klubové rozhodčí“. Je to naprostý úlet nebo s tím souhlasíte, navíc když mají být za nedodání rozhodčích kluby pokutovány?

9. Plánujete v zimní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

 

TOMÁŠ KRUNČÍK – TRENÉR SOKOL JAVORNICE

1) Realita je taková, že jsme je mírně překročili, to ale neznamená, že jsme spokojeni.

2) Tabulka je velmi vyrovnaná a podobná je i kvalita většiny týmů. Naši hráči se solidně adaptovali na krajskou soutěž a sami si tak dokazují, že svoji kvalitu mají, a díky ní se pohybujeme v první polovině tabulky.

3) V několika utkáních jsme měli štěstí, v některých naopak smůlu. Naše bodové konto je solidním východiskem pro jarní část, a to je to, co je pro nás důležité.

4) Někdo vyzdvihuje střelce, já u nás pochválím tým za posun v obranné fázi. Dokonalé to sice není, ale zlepšení zde nastalo, a z toho těží naši tahouni, kterých je hned několik.

5) Slušně odehraných bylo víc, naopak nejhorší naše představení bylo jednoznačně doma s Českým Meziříčím.

6) Pro mne je zajímavé postavení Kosiček, které potvrzují svoji výkonnost a jsou pro nás i jistou výzvou. Ze tří zápasů s nimi jsme nebrali totiž ani bod.

7) Tak s tím, že v našem fotbale pořádek úplně nevládne, se setkáváme každý den. Když už máme video na nejvyšší úrovni, ale neumíme ho pořádně používat, až jsou z toho totální paskvily, kterými se baví celá fotbalová veřejnost, tak jak to potom má vypadat v nižších soutěžích, kde tyto vymoženosti nejsou? „Báčko“ viděla celá republika, takže svůj prvotní účel splnilo. A co bude dál, přijdou po tomto činu nějaké změny, kdo ví…?

8) Velice zvláštní rozhodnutí. Radši bych zapojil jako výpomoc okresní rozhodčí a případně si pohrál se zahajovacími časy/dny jednotlivých utkání.

9) Aktuálně plánujeme hlavně všechno hodit za hlavu, pořádně si odpočinout a užít si volné víkendy.

 

PETR TOMÁŠEK – ASISTENT TRENÉRA FC ČESKÉ MEZIŘÍČÍ

1) Cílem bylo pohybovat se v horní polovině tabulky, což se nám podařilo.

2) Ano.

3) Získali jsme tolik bodů, kolik jsme chtěli, jen škoda posledních 3 kol, kdy jsme získali pouze 1 bod.

4) Na tuto otázku odpovídám vždy stejně, fotbal je kolektivní hra a za umístění zodpovídá celé mužstvo a ne jednotlivec. Vyzdvihl bych však jednoho hráče, který svým přístupem a kvalitou na hřišti převyšuje ostatní. Tím je Jan Tomášek, který v podzimních zápasech odváděl standardně velmi dobré výkony.  Je to dáno jeho pracovitostí na trénincích, z jeho přístupu by si měli vzít příklad všichni ostatní.

5) Povedených bylo více, a kdybych měl jeden jmenovat, tak asi výhra v Javornici. Na malém hřišti jsme předvedli v utkání plných soubojů fotbalovost, důraz a kvalitu. Naopak nepovedený byl poslední zápas v Kosičkách.

6) Možná Slavie HK B a Třebeš B. Mají kvalitní mužstva a hlavně mládež, takže si myslím, že na jaře půjdou tabulkově nahoru.

7) O českém fotbalu a zejména o tom „našem“ krajském a okresním si myslím svoje, ale způsob protestu a hlavně to, že se do něho zapojili lidé, kteří v minulosti sami „využívali výhody“ rozhodčích, mě dost překvapil. Jinak jsem to nechal na hráčích a ti jednoznačně s tímto druhem protestu nesouhlasili.

8) Úlet a totální nesmysl, je to výsledek práce s rozhodčími, za kterou jsou zodpovědní právě ti, kteří toto nařízení vydali. Proč jsou na zápasech přítomni delegáti? Vždyť řada z nich by mohla být právě rozhodčími. Nebo že by je toto řemeslo nebavilo? Asi je lepší se na utkání jen dívat, než pomoci v „nouzové“ situaci při nedostatku rozhodčích. Když se podívám do tabulky odměn pomezní x delegát, tak k tomu není co dodat.

9) Ještě uvidíme, v hráčském kádru asi moc změn nenastane, snad se někdo vrátí po dlouhodobém zranění. Co se týče realizačního týmu, tak s Tiborem Krajňákem jsme trenérství vzali zatím pro podzimní část. Vypadá to, že by se Tibor mohl zapojit do zimní přípravy už jako hráč a pak by byl potřeba nový trenér.

 

Foto: Markéta Vlachová.

Foto: Markéta Vlachová.

 

MARTIN ŠNAJDR – TRENÉR SPARTAK OPOČNO

1) Dá se říci, že se střetly. Chtěli jsme se pohybovat v horní polovině tabulky a mít odstup od sestupových příček, což se podařilo, ale jaro bude ještě hodně dramatické.

2) Určitě neodpovídá. Kvalita a potenciál týmu jsou rozhodně výš, než je šesté místo, na kterém po podzimu jsme. Doufám, že to potvrdíme v jarní části!

3) Šest bodů, které jsme zbytečně poztráceli v zápasech, které jsme měli vyhrát, ale po chybách a neproměněných šancích se radovali soupeři.

4) Ve všech zápasech nás držel brankář Filip Effenberk, jenž dva zápasy v závěru podzimu chytal zraněný, a dalším rozdílovým hráčem byl Ondra Polák. Pokud by proměnil další polovinu svých šancí, už dávno hraje jinde, protože rychlostně a technicky převyšuje tuhle soutěž

5) Nepovedený jak výsledkově, tak herně byl hned první zápas s Třebší B. Výsledkově pak s Malšovicemi a Hejtmánkovicemi. Nejlépe jsme zahráli v Lípě a pak poločasy proti Novému Hradci a v Meziříčí.

6) Tahle soutěž je jako na houpačce, co platilo v minulé sezoně, neplatí v té nové. Překvapením jsou pro mě Hejtmánkovice a věřil jsem, že výše budou Přepychy, ale u nich to závisí na zdraví klíčových hráčů.

7) Jelikož jsme byli aktéry „báčka“, tak náš názor na český fotbal je jednoznačný. Jsme rádi za podporu, ale tímto to neskončilo, jestli si to soudruzi na OFS, KFS a FAČR myslí! Už jen to jejich pokrytectví, když rozhodčí dostali doporučení, aby nás a Přepychy nepoškozovali! Jak o tom vůbec mohli přemýšlet, když nám tvrdí, jak je fotbal čistý?

8) Já už jsem to komentoval, když si tuhle zhovadilost soudruzi sami rozhodli. Jejich neschopnost má zaplatit klub? Takhle je dnes nastavený fotbal, za všechno plaťte! Ale už jsme dělali nábor a přihlásili se nám tři zájemci: feťák, bezdomovec a gambler. Fotbal mají rádi, Berbra prý obdivují a potřebují si přivydělat nějakou kačku na své potřeby. Takže doufám, že nám je soudruzi pořádně proškolí. Přihlásil se nám ještě jeden, co má papíry na hlavu, ale ten prohlásil, že bude pískat jedině jako hlavní. Jestli by měl jít na lajnu, tak ať s ním nepočítáme! Škoda, myslím si, že perspektivu by měl velkou.

9) Pro nás bude důležité, aby se nám dali dohromady zranění hráči. Snad se nám podaří dotáhnout dva příchody. Jinak jsem rád, že se nám postupně do sestavy zapracovávají mladší a starší dorostenci. Věřím, že na jaře budeme ještě silnější než na podzim.

 

PAVEL POTUŽNÍK – TRENÉR BANÍK VAMBERK

1) Naše předsezonní cíle se nám nepodařilo úplně naplnit. Jelikož jsme měli v plánu bodovat kvůli divákům hlavně doma, ale chtít, neznamená mít. Ztráta 10 bodů na domácím hřišti je velká.

2) S postavením v tabulce spokojený nejsem.

3) Ke spokojenosti mně chybí tak 6 bodů, které by nás posunuly v tabulce výš. Ale jako pro nováčka soutěže je pro mě důležité, že nás žádný ze soupeřů nepřehrál a s každým jsme hráli vyrovnanou partii. A nebýt jalové koncovky, mohlo být bodů více.

4) Nerad vyzdvihuji některé hráče, ale jsem spokojený se začleňováním mladých hráčů do týmu a jejich prosazováním se do základní sestavy.

5) Smolný zápas jsme odehráli v Opočně, kde jsme neproměnili řadu šancí a výsledek 0:4 byl pro nás krutý. Naopak dobré zápasy jsme odehráli doma s Třebší a Javornicí.

6) Překvapením je pro mě bodový zisk Českého Meziříčí, které hrálo loňskou sezonu o záchranu a teď bojuje o špici tabulky.

7) Co se týče „báčka“ na začátku zápasu mezi Opočnem a Přepychami, tak s touto formou protestu souhlasím, ale nejsem si jist, zda to těm, co jsou ve vedení FAČR, KFS či OFS, přidělalo více vrásek na čele.

8) Nevím, z čí hlavy vzešel ten stupidní nápad, dodat KFS klubové rozhodčí a v případě neuposlechnutí „rozkazu“ platit pokutu. Připomíná mně to dobu, kdy na nás ze stěn koukal soudruh Husák!

9) V zimní přestávce chceme kádr doplnit o 3-4 hráče, které už máme vytipované, a měli by se zapojit s námi do zimní přípravy. Banik, pi.o! (směje se)

 

TOMÁŠ JEDLIČKA A PETR CHARVÁT – ASISTENTI TRENÉRA TJ SOKOL LÍPA NAD ORLICÍ

1) Na padesát procent.

2) Bohužel ano, naše defenzivní hra má velké trhliny.

3) Šest bodů.

4) Je jich více, nebylo by seriózní ukázat na jednotlivce.

5) Venkovní zápasy, kde jsme nastříleli tři a více branek – Slavie B a Vamberk. Všechny domácí zápasy, které jsme prohráli.

6) Ne.

7) V českém fotbale určitě není vše v pořádku, ale zjevný nezájem našich vysoce postavených představitelů o fotbal v nižších soutěžích nám dává jasný signál, intenzivně se starat o vlastní klub a neplýtvat energii jinde.

8) Je to naprostý úlet a k paskvilům tohoto typu se již nebudeme vyjadřovat.

9) Ano plánujeme posílení kádru.

 

TOMÁŠ REJZEK – TRENÉR SK PŘEPYCHY

1) Mysleli jsme si na polovinu tabulky. Jsme poslední. Vůbec jsme nezvládli bodovat v relativně vyrovnaných zápasech a totálně jsme propadli v nasazení, když opomenu, že jsme polovinu zápasů odehráli prakticky bez možnosti střídat a hodně nás hrálo se sebezapřením.

2) Kvalitě týmu neodpovídá. Odpovídá tomu, co jsme předváděli.

3) Všechny.

4) Nenacházím nikoho, kdo by svými výkony táhnul. I když potenciál mají kluci generace kolem 25 let velké.

5) Povedly se nám zápasy proti Kosičkám a v Předměřicích. Tam jsem dokonce podlehnul dojmu, že jsme schopni hrát s kýmkoliv. Měli jsme drajv a hlad uhrát výsledky. Nepovedené zápasy… Nám se prostě nedařilo bránit týmově. Když dáme dva tři góly, a to i doma, a prohráváme. To se boduje obtížně.

6) Myslím, že ani není. České Meziříčí se snad trochu vymklo z toho, co se od něj čekalo.

7) Už se toho napsalo, že mě to až unavuje. Je to pořád dokola a nic se nezmění. Nejde to. Kapři si rybník sami nevypustí.

8) My bychom potřebovali dva tři hráče. Nařizuji VV KFS KHK, aby nám je dodalo pod pokutou 1000 Kč za jednoho. Že svaz nemá rozhodčí je vina svazu a prostředí v něm. Lepit to máme my. Zvrácenost. Mraky administrativy, lidi nejsou nikde, věkový průměr hráčů jde strmě nahoru… Fotbalové vesnice začnou mizet. Do toho nám chodí nesmyslné pokuty, rozhodčího nám na zápas dětí nikdo nepošle, tak si to pískáme sami. Ono lepší. Ale v krajské soutěži nemít rozhodčí… Hodně daleko už to kluci dovedli a pořád se drží… Na jednu stranu je to obdivuhodné. Ale líbí se mi spot na lákání nových rozhodčích: „…bez tebe to nejde. Staň se rozhodčím a buď důležitej…“ (směje se)

9) Když se naskytne možnost, o dvě tři jména zkusíme kádr rozšířit. Spíše ale potřebujeme Arabelin prsten. Že bych otočil a moji spoluhráči začali mít zodpovědnost za kolektiv, nevymlouvali se a trochu vystoupili ze svého pohodlí pro Přepychy, kamarády a třeba i pro mě, když jsem je trénoval od žáčků a některé od elévů ve svém volném čase. Mě a kolegu Hejzlara už mnoho zápasů nečeká, když nám každý kloub v těle vrže jako vrata od chlívku a ještě ve středu nemůžeme kloudně chodit. Pak už to kluci bude na vás… Všem, co dělali, co mohli, i přes nepovedený podzim děkuju a omlouvám se věrným fanouškům, že s námi musejí prohrávat také.

 

Pořadí Tým Zápasy V P VP PP Skóre Body
1 TJ Spartak Kosičky 13 8 2 3 0 42:25 30
2 FC Nový HK 13 7 3 3 0 33:23 27
3 TJ Sokol Javornice 13 7 3 2 1 35:20 26
4 FC České Meziříčí 13 7 4 1 1 27:29 24
5 T.J. Sokol Hejtmánkovice 13 6 4 2 1 27:28 23
6 TJ Spartak Opočno 13 6 5 1 1 29:24 21
7 FC Slavia HK B 13 6 5 1 1 27:27 21
8 TJ Sokol Malšovice 13 6 6 1 0 21:26 20
9 TJ Sokol Třebeš B 13 6 6 0 1 29:17 19
10 TJ Baník Vamberk 13 5 5 0 3 24:25 18
11 TJ Sokol Lípa n. O. 13 5 6 0 2 34:33 17
12 TJ Slavoj Předměřice n. L. 13 3 9 0 1 28:40 10
13 TJ Lokomotiva Meziměstí 13 2 8 0 3 20:34 9
14 SK Přepychy 13 2 10 1 0 22:47 8
Čtenářská diskuze