Petr Koukal: „Pro druhé místo hokej nehraju!“

Foto: mhk.

Foto: mhk.

 

HRADEC KRÁLOVÉ – Zklamání z něho po zápase čišelo. Bylo na něm vidět, jak moc chtěl zvednout nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů. PETR KOUKAL se vracel k finále a u toho musel poslouchat radost hráčů Frölundy, ozývající se z jejich kabiny.

Jak těžké bylo finále a odpovídá výsledek o dva góly průběhu zápasu?

Jen kdyby to bylo aspoň o gól, ale s přibývajícím časem si ten puk drželi a hráli skvěle. Nepustili nás vůbec do ničeho. Přesilovky byly hrozný, to můžeme říct rozhodčímu, ať je zruší a radši budeme hrát pět na pět.

Moc šancí jste neměli. Bylo to tím, že vás Frölunda do nich nepustila a nedokázali jste se prosadit?

Hrála dobře. Nemusela vstřelit gól, přesto byla nebezpečná a do ničeho nás nepustila. My jsme ji pořádně nezavřeli v její třetině. Vedli jsme, ale dvěma stupidními fauly jsme jim dali přesilovky a jednu využili. Chtělo to odehrát chytřeji nebo bez těch faulů. Zápas mohl pak být úplně jiný. Je pravda, že si to Švédi už hlídali a v třetí třetině jsme neměli už žádnou přesilovku. Byl jich plný led, nikam nezalezli. Dobrá ukázka toho, jak se má hrát, když vedeš o dva góly.

Vstřelil jste jediný gól Hradce, ale to asi není náplast na zklamání…

Je úplně jedno, kdo ho dá. Gól je pro celý tým. Dnes jsem chtěl finále vyhrát a pro druhé místo hokej nehraju. To asi nikdo. Velké zápasy jsou o zisku poháru a jestli pak dostanu stříbrnou medaili, je hezký, ale jen proto, že si zaskandujeme a vyfotíme se. Je to pro mě obrovský zklamání i proto, že jsme finále rozehráli opravdu dobře. Nejsme schopní si pohlídat, abychom nedostali laciný gól. Je to podobný jako v derby s Pardubicemi. Tři čtyři góly inkasovat je moc.

Bylo to hodně náročné na psychiku? Snažili jste se se zápasem něco udělat, ale oni vám skoro nic nedovolili…

Člověk se snaží být pozitivní, snaží se dostat do nějakého tlaku, šance, bohužel ke konci už nám scházely psychické síly. Čtyři minuty do konce a hrajete v oslabení, přesto se snažíte a věříte do poslední vteřiny, že se stane zázrak. Nepovedlo se…

Na druhé místo se nehraje, ale být druhým týmem v Evropě nezní špatně…

No, nevím. Jsme poražení finalisté. Jsem soutěživý typ a chci vyhrávat. Za mě je to prohrané finále. Na mistrovství světa se třetí tým raduje a čtvrtý je zklamaný. Dnes je to podobné. S odstupem času to třeba zhodnotím pozitivně, že jsme v paly off hráli hezký hokej, porazili jsme dobré týmy, ale nezvládli jsme finále. O tom to celé je! Šli jsme po finále, dostali jsme se do něj a chtěli jej vyhrát. Druhý flek je nezajímavý.

Přichází vrchol extraligy, blíží se play off. Dá se do něj něco z Ligy mistrů přenést?

Samozřejmě, že dá. Když to řeknu blbě, v play off jsme všechny zápasy rozehráli dobře, a to byl klíč k úspěchu, až do dnešního finále… Doufám, že se od toho odpíchneme i do play off. Právě když se hrálo v Lize mistrů na dva zápasy i na skóre, odehráli jsme ten první výborně a ve druhém postup stvrdili. Možná škoda, že se finále nehrálo také na dva. Z předešlých zápasů musíme čerpat zkušenosti do extraligového play off. Z dnešního se poučit, jak hrát, když vedete… Myslím ze strany Švédů.

Měli jste dostatek času se na finále připravit, přece jenom jste před dvěma dny jste hráli derby s Pardubicemi?

Měli. Máme spoustu mladých kluků, takže na únavu se nesmíme vymlouvat. Já se dnes cítil perfektně. Proto mě to štve. Někdy máte zápas, kdy vám nejdou nohy, od začátku jste vyšťavený… Dnes si to sedlo, akorát ten výsledek.

Popište jediný hradecký gól ve finále Ligy mistrů…

Paradoxně jsme měli přesilovku nacvičenou úplně jinak, myslím její založení. Oskars (Cibulskis) se rozhodl, že to nebude hrát na Kevina (Klímu) s Chajdou (Chalupa) a dal to Filipovi Pavlíkovi, který mi to nahrál, a díky našemu skvělému ledu puk letěl úžasně a já si ho jen zpracoval. Akorát nevím, kam jel jejich obránce. Po zpracování jsem to vzal středem, možná si myslel, že pojedu k mantinelu, a mezi kruhy jsem byl sám. Vystřelil jsem nad vyrážečku a spadlo to tam. Bohužel, takových šancí jsme pak už tolik neměli.

Co říkáte na kulisu, před kterou jste dnes hráli?

Atmosféra byla super! Co víc říct? Chtěli jsme vyhrát, když přijde plný barák. Zaradovali bychom se s pohárem, ale nevyšlo to. Jinak jsme fanoušků vděční za celé play off a doufám, že vydrží s námi dál!

Čtenářská diskuze