Pětadvacátý Lhota cup ovládli Mydliovci

IMG_3846

Sedm zápasů, sedm výher. Mydliovci zvládli turnaj stylem start – cíl. A poprvé ve své historii okusili, jaké to je vyhrát Lhota cup. Ten letošní byl velmi silný, byť se do klání přihlásilo jen 16 mužstev oproti loňským 25.

KOSTELECKÁ LHOTA - Posuďte sami – nejlepší střelec turnaje Víťa Hrubý ml. obléká jinak dres divizního Vysokého Mýta. A s domácím týmem TRN Kostelecká Lhota to dotáhl na druhé místo. Nejlepší hráč turnaje Roman Zajíček řádí v krajském přeboru, stejně tak nejlepší gólman turnaje Marek Pěnička chytá v Dobrušce kraj. A tento výčet osobností doplnili na třetím místě Toporové, kteří obhájili loňské umístění. Jejich kostru tvořili dorostenci FC Hradec Králové. Čtvrté místo obsadili kostelečtí Lajdáci, mužstvo se zkušenostmi na rozdávání.

Turnaj se opět vrátil k formátu bývalého EURA, kdy se hrálo ve 4 čtyřčlenných skupinách s následným K.O. systémem od čtvrtfinále. Pořadatelé připravili dvě hřiště, víc nebylo potřeba. Hrálo se 2×10 minut, takže i týmy vypadnuvší po základních skupinách měly zaručenou hodinu hry. Semifinalisté si užili přesně dvojnásobnou porci. Turnaj doprovázel silný nárazový vítr, který i místy ovlivňoval líté boje ve skupinách. Snad až v odpoledních hodinách začal ustávat. I přes mírnou nepřízeň počasí se turnaj opět odehrál před výbornou diváckou kulisou.

IMG_4055

Skupina A

Nejvyrovnanější, nejtěžší, nejběhavější. Skupina A měla čtyři naprosto vyrovnané účastníky a až do třetího kola byla zamotaná tak, že do čtvrtfinále z ní mohl postoupit kdokoliv. Nakonec si účast v elitní osmičce uhráli Vobě nohy levý a Toporové, černý Petr zbyl na výborná mužstva – Union Kostelec a Lipské kopáče. Například Lipští vloni obsadili celkové 4. místo, Union byl finalistou v letech 2015 a 2016. Vyrovnanost týmů také zapříčinila, že v zápasech nepadalo mnoho branek. Vždyť Toporové vyhráli skupinu s celkovým skóre ze tří zápasů 3:1.

IMG_3914

Skupina B

To béčko mělo jasného lídra, kterým byli Lajdáci. Kostelečtí vyhráli skupinu s devíti body a impozantním skóre 11:3. Druhý ve skupině skončil zdelovský FC Kozinec, který nechal před branami čtvrtfinále i tak zkušený tým, jakým je voděradská Marie FC. Skupinu doplňovali Baníkovci, kteří stejně jako Marie získali jediný bod – za remízu ve vzájemném zápase.

IMG_3866

Skupina C

Céčko také mělo svého lídra, byli jim domácí hráči TRNu. Ti se sice dlouho trápili v prvním zápase s Lazar junior týmem, když jej porazili 1:0 až v 19. minutě. Ale pak už TRN dominoval a se ziskem 9 bodů a skóre 9:2 si vybojoval dobrou pozici pro čtvrtfinále. Druhým postupujícím z céčka byl vamberecký Tullamore tým s nestárnoucím Pavlem Potužníkem ve svém středu. Naopak stárnoucí tým Návrat zkušeností se už mezi nejlepší osmičku neprodral. Ale nutno říci, že tento tým poskládaný Alešem Kuhnem tmelil nejlepší partu na turnaji. Poslední ve skupině Lazar junior tým si neuhrál ani bod, i když svoji defenzivní taktikou trápil všechny soupeře.

IMG_4047

Skupina D

V déčku se sešli dva papíroví favorité na postup a svoje předpoklady naplnili. Mydliovci soupeře od začátku nešetřili, byli nejlépe střílejícím mužstvem skupin a se skóre 12:2 a 9 body se těšili na čtvrtfinále. Do něho zdárně dokráčely i Čoginovy děti, které si po úvodní prohře s Mydliovci následně poradily s Kluky z umělky a Dětmi z družiny. Děti z družiny byly smolařem turnaje, nezískaly ani bod a skóre měly 3:12. Ale je to mladý tým, který svoje zkušenosti musí posbírat. Naopak Kluci z umělky zkušenosti mají, hrají líbivý fotbal, jen asi chybí trošku taktiky. Skóre 6:12 je však sympatické, diváci si v zápasech Kluků z umělky přišli na své.

IMG_4122

Čtvrtfinále

Dvě čtvrtfinálové bitvy byly výsledkově jednoznačné a ve dvou rozhodoval o vítězi jediný gól. Jarda Švarc s Romanem Zajíčkem se podělili o kanonádu proti Tullamore týmu a dovedli svoje Mydliovce do semifinále po hladké výhře 4:0. TRN poslala dál zabijácká dvojice útočníků Víťa Hrubý ml. a Adam Novotný, jejich řádění odnesly Čoginovy děti v poměru 3:0. Lajdáci spoléhali na střelecké umění nové kostelecké akvizice Davida Holmana a ten nezklamal. Byl jediným střelcem souboje s týmem Vobě nohy levý. A Topory poslal mezi nejlepší čtyřku Jan Kadlec, který dvěma góly skolil Kozinec. Zdelovští podlehli Toporům 1:2, ale na turnaji zanechali dobrý dojem. A určitě by vyhráli anketu o nejhezčí dresy na turnaji.

3. místo - Toporové.

3. místo – Toporové.

Semifinále

Mydliovci vs. Lajdáci a TRN vs. Toporové. To byly bitvy, které rozhodovaly o konečném úspěchu v turnaji. TRN se dlouho s Topory přetahoval bez branek, až udělal gólman Toporů chybu a Adam Novotný ji nekompromisně potrestal. Toporové záhy vyrovnali Filipem Zawadou, ale poslední slovo měl TRN. Nádhernou pobídku od Kuby Šrámka zatloukl do sítě opět Adam Novotný a z poslední akce zápasu poslal TRN do finále! Mydliovci se dostali do finále díky gólům Jardy Švarce a také svého kapitána Jakuba Jedlinského. Lajdáci jen korigovali Davidem Holmanem na konečných 2:1.

2. místo - domácí TRN.

2. místo – domácí TRN.

O 3. místo

Souboj „o bednu“ dopadl po gólech Filipa Zawady a Radka Scholzeho nerozhodně 1:1 a jedinkrát na turnaji tak musel rozhodnout o vítězi penaltový rozstřel. V něm byli o gól úspěšnější Toporové. Lajdáci brali cenu útěchy sportovně, vždyť to je také tým, který má za sebou mnoho a mnoho účastí a úspěchů na Lhota cupu. Naopak Toporové jsou vycházející hvězdnou generací. Dvě účasti, dvakrát třetí místo. Kluci, těšíme se na vaše výkony zase za rok.

1. místo - Mydliovci.

1. místo – Mydliovci.

Finále

Finálový souboj byl ovlivněný bleskurychlým gólem Mydliovcí. Postaral se o něj Jaroslav Švarc, druhý nejlepší střelec svého týmu. TRN pak marně dobýval Pěničkovu svatyni a navíc těsně před poločasem inkasoval od Jakuba Jedlinského na 0:2. Po změně stran snížil Víťa Hrubý ml. a TRN se odhodlal k závěrečné power-play. Vyrovnání viselo ve vzduchu, pár velmi dobrých příležitostí TRN spálil. Až si vzal slovo Marek Pěnička a gólem přes celé hřiště finále definitivně rozseknul. Mydliovci po loňském nevydařeném finále tentokrát vystoupali na stupínek nejvyšší a uvidíme, zda je za rok dokáže někdo sesadit. TRN už musel svoje mužstvo posílit, ofenzivní manévry útočných es Adama Novotného a Víti Hrubého byly oku lahodící a nakonec se i díky nim TRN po letech strádání vyškrábal na pozice, jaké domácímu mužstvu sluší.

Marek Pěnička - nejlepší brankář.

Marek Pěnička – nejlepší brankář.

Závěr turnaje

Závěrem došlo ke slavnostnímu vyhlášení nejúspěšnějších týmů, ale i jednotlivců. Nejlepším střelcem byl s 8 brankami Víťa Hrubý ml. z TRNu. Nejlepším hráčem Roman Zajíček z vítězného mužstva, který dal jen o gól méně a navíc další spoluhráčům nezištně připravoval. A nejlepšího gólmana měli Mydliovci v osobě Marka Pěničky, který i nakonec vstřelil parádní gól přes celé hřiště ve finálovém dramatu.

Roman Zajíček - nejlepší hráč.

Roman Zajíček – nejlepší hráč.

 

Ředitel turnaje Luboš Faltys poděkoval také rozhodčím za dobře zvládnutý turnaj. Podíleli se na tom Leon Horský, Milan Jindáček a Luboš Plocek.

Víťa Hrubý - nejlepší střelec.

Víťa Hrubý – nejlepší střelec.

 

Samozřejmě bylo tradičně vyslovené přání, abychom se sešli na Lhota cupu i v roce 2020. Bude to již 26. ročník. Pravděpodobně 21. 11. 2020 na viděnou ve Lhotě při malé kopané.

Čtenářská diskuze