Pervitin byl schovaný v mrazáku i v peněžence

RYCHNOVSKO -  Už od začátku letošního roku se zaměřili rychnovští kriminalisté na dvaačtyřicetiletého muže žijícího v současné době na Náchodsku, v obci na hranici okresu. Sám jako uživatel drogy distribuoval pervitin (metanfetamin) uživatelům z téměř celého Královéhradeckého kraje, nejen Rychnovska a Náchodska.

Drogy---zajistene-predmety

Drogy a zajištěné předměty.
Foto: Policie ČR

Muž, který není pro policii neznámý, nejméně od podzimu roku 2013 do současnosti prodal či jinak opatřil a přechovával pro známé, přátele a zájemce  metanfetamin a pryskyřici z konopí (hašiš), a to i přesto, že byl v roce 2012 rozsudkem Okresního soudu v Náchodě odsouzen za zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

„Pervitin, mezi uživateli známý jako perník, prodal nejméně v 327 případech 30 osobám, v různě velkých dávkách pohybujících se od 500 do 1 500 korun, kdy celkově získal více než 160 tisíc korun. Tento součet vzhledem k probíhajícímu vyšetřování ale není konečný. Dávky uživatelům předával i protislužbou za různou výpomoc, směnou za elektrotechniku a jiné spotřební zboží nebo je vydával zdarma. Klec spadla 3. listopadu navečer, kdy muže zadržela zásahová jednotka krajského ředitelství policie v místě jeho současného bydliště. Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili v mrazícím boxu a jeho peněžence dohromady 36 gramů bílého krystalického prášku, který prvotním testem vykazoval znaky metanfetaminu a kterou kriminalisté předali k expertize. Zajištěná dávka drogy by vystačila zhruba na 180 dávek za přibližně 90 tisíc korun. Takto velké množství pervitinu na místě rychnovští kriminalisté ještě nezajišťovali,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Při domovní prohlídce, které asistoval i psovod se služebním psem, kriminalisté zajistili finanční hotovost 160 tisíc korun a také zbraň. Ta spolu s plastovým sáčkem sušené zelenohnědé rostliny rovněž putovala k expertize. Kromě toho zadržený dobrovolně vydal digitální váhy a osobní elektroniku.

„Obviněný muž nejméně v jednom případě řídil auto i přesto, že měl opakovaně Okresním soudem v Náchodě uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel až do prosince roku 2017. Dne 5. Listopadu vyšetřovatel muže obvinil ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy  a z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu hrozí dva roky až deset let nepodmíněně,“ dodala Alena Kacálková.

Obviněný muž je nyní stíhaný vazebně.

Čtenářská diskuze