Pavel Tomeš z Českého Meziříčí obhájil titul Mistr Polska v džódó

Zleva Jiří Černý, Jarmila Rybová, Pavel Tomeš, Pavla Štěpánová, Jarek Doležel             Foto: archiv Pavla Tomeše.

Zleva Jiří Černý, Jarmila Rybová, Pavel Tomeš, Pavla Štěpánová, Jarek Doležel
Foto: archiv Pavla Tomeše.

MOKRÉ - Na konci května se tradičně konalo v rekreačním středisku Zawiercie (město v Polsku v slezském vojvodství v Okrese Zawiercie ve stejnojmenné gmině) otevřené mistrovství Polska v iaidó a džódó. Mistrovství má velmi dobrý ohlas, o čemž svědčí neustále vzrůstající počet účastníků. Na závody odjelo i 13 členů sportovního oddílu Nozomi Dojo Hradec Králové. Za džódó dorazilo 7 osob, z toho jich 5 závodilo, za iaidó 11 osob a z toho jich 10 závodilo. Někteří sportovci závodili jak v iaidó, tak v džódó.

Čtyři dny seminářů, závodů a zkoušek. Bylo to náročné a všichni předvedli naprosto skvělé výkony. Jedná se o jedny z největších závodů. Jen v iaidó bylo přihlášeno přes 100 závodníků, v kategorii týmů závodilo 20 družstev. Tým Nozomi (Pavel Tomeš, Jan Verbesík, Jarmila Rybová a Pavla Štěpánová) obsadil po hodně těžkých zápasech 3. místo. V kategorii jednotlivců mudan (kjú) čeští závodníci obsadili 1. místo – Petr Stejskal a 3. místo – Martin Pabl a Filip Mertlík. V kategorii 4. dan vybojovala skvělé 2. místo Pavla Štěpánová. Úroveň zápasů byla opravdu vysoká a vyrovnaná.

V závodech džódó v kategorii mudan (kjú) se umístily na skvělém 2. místě Pavla Štěpánová a 3. místě Jarmila Rybová. Nejcennější zlatý kov přivezl Pavel Tomeš, který v kategorii 1. dan obhájil prvenství z roku 2016 a stal se Mistrem Polska i pro rok 2017.

Dagmar Honsnejmanová

Čtenářská diskuze