Pavel Potužník: „Oslavy postupu po zápase s Dobruškou se povedly“

Fotbalisté Vamberka vyhráli s pětibodovým náskokem OP II. třídy a po roce se tak vrací do krajských soutěží – do I.B třídy, kam určitě Baník patří.

VAMBERK – Mladý tým dovedl k postupu trenér Pavel Potužník, dlouholetá opora Baníku Vamberk. Věří, že se jeho tým zabydlí v kraji a nebude mít problémy s udržením. „Chceme hrát klidný střed,“ přeje si před novou sezonou PAVEL POTUŽNÍK.

 

62529127_380347892586932_3531520271972302848_n

První místo, pětibodový náskok na druhý Zdelov a postup. Dá se říci, že sezona skončila, jak jste si naplánovali, ne?

Sezona skončila tak, jak jsme si přáli. Pětibodový náskok je pěkný, ale musím říct, že nás ti zdelovští kluci na jaře pěkně proháněli. Miloš Zeman ve Zdelově odvedl dobrou práci.

 

Po loňském sestupu byl cílem okamžitý návrat do I.B třídy?

Mužstvo jsem přebíral před začátkem sezony a úkol zněl jasně – okamžitý návrat do I.B třídy.

 

Jak hodně se vám změnil kádr po sestupu?

Po sestupu do okresního přeboru odešli do Doudleb Luňáček a Vídeňský a v zimě i nejlepší náš střelec Petr Brandejs.

 

Hned v prvním kole jste doma ztratili bod s Černíkovicemi. A potom jste další body poztráceli hlavně doma – Zdelov, Borohrádek. Nebylo to pro vás varování, že sezona nebude až tak jednoduchá?

Ztráta v domácích zápasech na začátku sezony byla velmi nepříjemná a vrátila nás trošku na zem. Někteří hráči si asi mysleli, že to půjde samo. Opak byl však pravdou.

 

DSC_0104

Kdo byl pro vás hodně nepříjemným soupeřem?

Na podzim mě překvapil Rychnov B, který jako nováček získával body na venkovních hřištích a celý podzim se držel na špici tabulky.

 

Dá se říct, že jste za celou sezonu odehráli dva hodně nepovedené zápasy, myslím výsledkově. V Kostelci prohra 2:6 a v Kostelecké Lhotě po poločasovém vedení 3:1 prohra 4:5. Jak těžko jsi obě porážky skousával?

Zápas v Kostelci nezastihl některé naše hráče v dobrém rozpoložení – oslava narozenin den před zápasem mě donutila před začátkem utkání ke změnám, které se však minuly účinkem. Domácí nás přejeli a dali nám lekci. Když už jsem si myslel, že mě nic horšího nemůže potkat, přišel druhý poločas v Kostelecké Lhotě a totální propadák všech hráčů na hřišti. Musím říct, že tak špatně jsem kluky hrát za celou sezonu neviděl! Po zápase jsem se styděl kolem domácích jít i do kabiny. Musím říct, že si nás domácí fanoušci po zápase právem vychutnali.

 

Najdeš ještě nějaký zápas, který jste vyhráli, ale výkon nebyl ideální?

Na podzim se nám moc nevydařil ani zápas s Černíkovicemi a výhra 2:0 byla trochu šťastná. Výborný zápas v sezoně jsme odehráli doma s Kostelcem B. Bylo to utkání nahoru-dolů z obou stran a výsledek 8:4 přítomné diváky nadchnul.

 

A co nejlepší zápas? Byl to ten poslední s Dobruškou – 15:1?

Zápas s Dobruškou B nebudu komentovat.

 

IMG_8728

V každém týmu je osa týmu, na kterou se spoléhá. Jaká byla ta vaše?

V průběhu sezony jsme se mohli opřít o Aleše Chocholu, Ptáčka a střelecky disponovaného Kárníka.

 

Co opory? Kdo patřil mezi rozdílové hráče?

Neřekl bych, že jsme měli rozdílové hráče, ale týmový výkon s dobrou obranou byl odrazovým můstkem k vítězství.

 

Zkušený David Kárník nastřílel 22 gólů. Není o něj zájem z jiných klubů?

David Kárník by měl snad i nadále pokračovat ve Vamberku a doufám, že nám jeho góly pomůžou k výhrám v I.B třídě.

 

Máte hodně mladé mužstvo s několika zkušenými hráči jako je již zmiňovaný David Kárník nebo Jirka Kotýza. Jak tento mix funguje v kabině?

Máme hodně mladý tým a někdy věkový rozdíl v kabině byl znát, ale snažil jsem se vše vyřešit ve prospěch týmu, když vznikly problémy.

 

Jak bys zhodnotil úroveň II. třídy?

Úroveň okresního přeboru mě překvapila. Prvních pět týmů hraje dobrý fotbal a každý může porazit každého.

 

65728309_705965799823752_3631476418786885632_n

Zaujal tě nějaký tým nebo hráč?         

Jako tým mě na jaře zaujal Zdelov. Je vidět, že když je dobrá parta a dobrý trenér, tak jde vše lépe.

 

Odpovídá úroveň rozhodčích okresní II. třídě? Jaké s nimi máte zkušenosti?

Co se týká rozhodčích, tak jsou dobří a horší. Já si nemůžu stěžovat na žádného. Nemají to jednoduché a vždy se najde někdo, kdo jim jejich práci zrovna neusnadní.

 

Kdo z nich patřil mezi nejlepší?

K těm lepším patřil, dle mého názoru, pan Bogdan.

 

Uvažujete po postupu o změnách v hráčském kádru?

V hráčském kádru po postupu velké změny nenastanou. Skončil jen Aleš Chochola. Podařilo se nám udržet výborného gólmana Klofandu a do přípravy s námi půjdou Míra Šimerda a Petr Havel.

 

S jakým cílem půjdete do nové sezony? Asi byste nechtěli zažít jojo efekt…

Cílem v I.B třídě bude hrát klidný střed tabulky.

 

Kdy plánujete začátek přípravy na podzim?

Přípravu začínáme 10. července a trénovat budeme třikrát týdně.

 

Po zápase s Dobruškou jste oslavili postup. Jak se oslavy povedly?

Oslavy postupu po zápase s Dobruškou se povedly na výbornou. Škoda jen, že přišlo málo fanoušků. Slavilo se až do ranních hodin a nechyběla ani jízda traktorem po městě. Musím říct, že nejlepším zážitkem bylo karaoke a některé pěvecké výkony by mohly aspirovat na přední umístění v „hvězdné pěchotě“. Ale nasmáli jsme se až až.

 

65107594_353113758731268_1825529205819965440_n

Kdo byl tahounem oslav a vydržel nejdéle?

Tahounem kabiny byl díky svým zkušenostem Aleš Chochola.

 

Když bys měl ve zkratce představit vaše mužstvo. Kdo byl tahounem kabiny, kdo dělal srandu, kdo byl největším morousem, o kom jste v kabině vůbec nevěděli…?

Co se týče srandy v kabině, tak musím říct, že když začnou vyvádět dvacetiletí kluci, tak si připadám a hned jsem o 30 let mladší. (směje se) Nabíjí mě to pozitivní energií, akorát to nesmí ti mladší někdy přehánět jako v „přípravě“ na zápas v Kostelci. Morouse v kabině žádného nemáme a všichni jsou živí až až.

 

Co bys vzkázal fanouškům, aby si našli cestu na vaše hřiště ještě v hojnějším počtu?

Závěrem bych chtěl pozvat diváky na zápasy I.B třídy, které se budou hrát díky Městu Vamberk na nově zrekonstruovaném trávníku. Ještě bych chtěl poděkovat našemu výboru za podmínky, které nám vytvořil a zvláštní poděkování patří vedení B mužstva a hráčům béčka, kteří nám v průběhu sezony pomohli, a proto jsme splnili náš cíl, kterým byl postup do kraje.

Čtenářská diskuze
Tags: ,