Pavel Novák: „Máme ještě dlouhý zápas, který musíme vyhrát“

20191103-11371

 

Nařízení vlády kvůli omezení šíření koronaviru se dotklo také nejvyšší okresní soutěže – OP II. třídy, která měla zahájit jarní odvety tento víkend.

RYCHNOVSKO – Stejně jako zástupcům krajských soutěží jsme položili v předstihu otázky před startem jara i těm okresním. Nikdo neví, zda se v jarní části vůbec bude hrát, přesto vám přinášíme odpovědi klubů z okresu. Je možné, že jak se v reakci na situaci mění nařízení vlády, tak některé odpovědi budou již pasé.

 

1. S jakým cílem půjdete do jarní části?

2. Kdy jste začali s přípravou a jste s jejím průběhem spokojeni?

3. Kolik přípravných zápasů a s jakými výsledky jste odehráli?

4. Proběhly změny v realizačním týmu nebo hráčském kádru, a jaké?

5. Tipnete si vítěze a sestupující z OP II. třídy?

6. Jak se díváte na současnou situaci a jak nařízení vlády budete řešit ve vašem klubu? Zrušili jste tréninky nebo v nich budete pokračovat v omezeném počtu?

7. Pokud by byl nouzový stav zrušený déle než za měsíc, měla by být soutěž zrušena nebo by se měla dohrát v omezeném režimu?

 

PAVEL NOVÁK – TRENÉR FK DEŠTNÉ V O. H.

1) Naše představy o jaru byly celkem jasné. Těšili jsme se na každý zápas o body, protože pauza byla velká. Každý zápas o body je jiný než ten přátelský.

2) S přípravou jsme začali v únoru na umělé trávě v Novém Městě. Pokud to bylo možné, příprava jela podle našich představ.

3) Sehráli jsme dva zápasy. Podlehli jsme týmu Opočna a výhra proti Babí-Náchod potěšila.

4) Žádné změny neproběhly, hráči a realizační tým bez velkých změn.

5) Jak je vidět, na světě jsou důležitější věci, než postupy a sestupy.

6) Bylo jen otázkou času, kdy se sportovní aktivita zastaví. Tréninky a zápasy byly zrušeny.

7) Nevím, ale bude to hrozně složité. Podle mě je to konec jara. Máme ještě dlouhý zápas, který musíme vyhrát.

 

RADEK SAZIMA – TRENÉR LOKO BOROHRÁDEK

1) Důstojně a kvalitně odehrát jarní část. Navázat na týmový a zodpovědný výkon z podzimní části.

2) Zimní příprava začala 29. ledna. Spokojenost určitě není, docházka a přístup hráčů je nepřijatelný. Uvidíme, jak se to odrazí v jarní části.

3) Jako každý rok, tak i letos jsme se přihlásili na zimní turnaj v Černíkovicích. Odehráli jsme zatím čtyři utkání s bilancí jedné výhry a tří porážek.

4) Realizační tým je stejný. Hráčský kádr: na odchodu je jeden hráč a na příchodu také, vše je v jednání.

5) Postoupí FK Deštné.

6) Vše do odvolání zrušeno. Každý se připravuje sám.

7) Určitě zrušena, zdraví přednější.

 

JAKUB JEDLINSKÝ – TRENÉR FC SPARTAK RYCHNOV N. K. B

1) Zapracovat mladé dorostence, kteří mají velký potenciál a kvalitu, postupně jim dávat co nejvíc šancí a pokusit se o co nejlepší výsledky.

2) Naše příprava začala s A týmem 7. ledna. Absolvovali jsme náročné soustředění a myslím, že bylo víc než ku prospěchu. Někteří hráči, kteří jsou na převisu A/B týmu odehráli pár zápasů s áčkem a nevedli si špatně.

3) Naše béčková příprava odstartovala zápasem s týmem Solnice A, který jsme vyhráli 5:1. Následovala výhra nad týmem Třebechovic v poměru 1:0 a následně jsme otočili zápas s Javornicí, který jsme zvládli 3:2. Do všech zápasů se zapojili hráči z dorostu a musím jen chválit. Nicméně okresní soutěž může vypadat všelijak…na hrušce rozhodně nejsme.

4) V realizačním týmu nic, v hráčském kádru něco proběhlo, spíše ale interně. Přesuny z B do A, z A do B. Především hodláme využívat naše dorostence, kteří se ukazují ve výborném světle. Do týmu Lukavice odešel Petr Ullrich, kterému patří dík a přání všeho dobrého. Celkově chceme začít dávat více přednost mladým. Bereme to jako přípravu na další sezony.

5) Netipnu. (směje se)

VÁCLAV BRŮŽEK – PŘEDSEDA FC SPARTAK RYCHNOV N. K.

7) Situace ohledně koronaviru je velice vážná a s ohledem na šířící se pandemii se dají vládní nařízení pochopit. Bohužel, těžko se dá předpovídat, kdy se opět začne fotbal hrát. Prozatím jsme tréninky do odvolání zrušili.

8) To je velice složitá otázka. Hlavním problémem bude nedostatek volných termínů. Hrát amatérský fotbal systémem středa – sobota týden co týden nejde. I když pokud by se upravila termínovka a hrálo se i v polovině června a v červenci, tak by se určité množství zápasů dalo odehrát. Nechápu, proč začínáme hrát v březnu na umělkách, případně se zápasy odkládají a koncem června a v červenci, kdy je předpoklad hezkého počasí se nehraje. Z mého pohledu by se soutěže měly anulovat a hrát nový ročník bez postupů a sestupů.

 

FILIP LEIMER – TRENÉR A MUŽSTVA TJ VELEŠOV DOUDLEBY N. O.

1) Hlavně se z toho všeho nezbláznit a zkusit se co nejlépe připravit na podzim.

2) S přípravou jsme začali v půli ledna a s průběhem jsem spokojen tak na cca 80%.

3) Odehráli jsme turnaj v Černíkovicích s bilancí dvou výher a tří remíz.

4) Realizační tým je beze změn. Hráčský kádr doznal celkem velkých změn a troufnu si říct, že se s příchody hráčů tým velice zkvalitnil. Odchod byl jen jediný. Brandejs do Kostelce.

5) Uvidíme. Jaro se s největší pravděpodobností hrát nebude, takže zřejmě bude platit tabulka z podzimu.

6) Tréninky jsou zrušené. Každý by si ale měl uvědomit, že není konec světa a zkoušet se udržovat, jak to jen jde.

7) V tuto chvíli si nedovedu představit, že by se sezona mohla dohrát.

 

PETR KOMÁREK – SEKRETÁŘ FC ZDELOV 1963

1) Dostat se na „bednu“, ale vzhledem k velkému počtu dlouhodobě zraněných hráčů budeme rádi i za první pětku.

2) S přípravou jsme začali v polovině února. Účast hráčů byla stejná jako v předchozích letech, tedy průměrná. Závěrečné čtyřdenní soustředění na horách však bylo super.

3) Odehráli jsme dvě přípravná střetnutí, z toho jedno vítězné, a to druhé jsme prohráli.

4) Pustili jsme na zkušenou do krajského přeboru do Kostelce n. O. našeho nejlepšího střelce Ríšu Dostálka. Opačným směrem k nám přišel talentovaný Adam Forche. Do realizačního týmu sháníme trenéra.

5) Nahoru zřejmě Deštné, dolů to nikomu nepřeju, takže ani netipuji.

6) Současná situace trénování neumožňuje.

7) Čtyři zmeškaná kola se snad ještě dají dohnat, např. prodloužením sezony do konce června a dohrávkou o svátcích. Pokud bude omezení delší, je se sezonou konec.

 

MARTIN LEV – PR MANAŽER SOKOL LUKAVICE

1) Hrát lepší fotbal než na podzim a tím pádem víc bavit fotbalem hráče i diváky.

2) Celou mírnou zimu probíhaly tréninky zaměřené hlavně na fyzickou připravenost.

3) Odehráli jsme dva přípravné zápasy. S Chvojencem jsme prohráli 1:6 a s Javornicí remizovali 1:1.

4) Michal Korman se stal hlavním trenérem, kterému zdatně sekunduje Pavel Drašnar. Odešel Michal Drašnar do FC Spartak Rychnov a Jirka Podstata si vzal pauzu na rozmyšlenou. Přišel že Solnice Radek Hartman a ze Spartaku Rychnov Petr Ullrich.

5) Nahoru ať jde Deštné a spadnou asi Křivice.

6) Současnou situaci chápeme a akceptujeme. Tréninky budou probíhat pouze v omezeném počtu a také formou individuálů.

7) Jaro bych ani nerozjížděl, dokud se situace plně nevyřeší, a protože to nevypadá na krátkodobou záležitost, nevidím moc nadějí, že se jaro rozjede.

 

ZDENĚK ZOUNAR – TRENÉR SK DOBRUŠKA B

1) Pokud se jarní část vůbec bude hrát, tak se chceme prezentovat kvalitním a poctivým fotbalem s tím, že bychom se v tabulce rádi posunuli o něco výše.

2) Zimní přípravu jsme zahájili v polovině ledna společně s A týmem. S jejím průběhem jsme spokojeni, mladí kluci trénovali ve velmi slušném počtu, poctivě a kvalitně. Snad se to promítne i na hřišti.

3) Kluci nastupovali v přípravných zápasech A týmu. Samostatné přípravné zápasy mělo béčko domluveno až od března, ale k jejich odehrání vzhledem k situaci nedošlo…

4) Do Opočna odešel náš mladý a perspektivní gólman Honza Hazuka. Z Náchoda přišel věkově ještě starší dorostenec Josef Slavíček, který velmi dobře zapadl do našeho mladého týmu.

5) Osobně si myslím, že postoupí tým Deštné a sestoupí tým Křivic, což odpovídá současnému postavení v tabulce. Ale nikdo neví, jak to celé vlastně dopadne…

6) Samozřejmě nás současná situace nijak netěší… Na klucích byla vidět chuť a taková zdravá natěšenost na jarní sezonu, ale bohužel aktuální stav je takový, jaký je… V klubu jsou pozastavené tréninky všech kategorií. Na prvním místě musí být ochrana zdraví nás všech!

7) Preferoval bych spíše dohrání již rozehraných soutěží i v určitém „omezeném“ režimu. Je to ale o širší diskuzi všech zainteresovaných resp. vedoucích orgánů. Osobně si ale dokážu představit i variantu, že bude letošní ročník zrušen. Znovu opakuji, nejdůležitější je zdraví, to máme jen jedno a záleží na něm úplně nejvíc!

 

JIŘÍ KOBLMÜLLER – SEKRETÁŘ SK ALBRECHTICE N. O.

1) S ohledem na postavení v tabulce nemůžeme mít jiný cíl, než záchranu v soutěži a budovat perspektivní mužstvo pro další sezonu.

2) Přípravu jsme zahájili 11. února a trénovali jsme v úterý a pátek. Hráči se scházeli tak, jak jim to práce ale i zdravotní stav dovoloval. Účast mohla být početnější, ale žádný trénink nemusel být zrušen.

3) Bohužel jsme odehráli pouze jeden přípravný zápas, ze tří domluvených, s mužstvem AFK Horní Jelení s výsledkem 2:2.

4) K žádným změnám v realizačním týmu, ani v hráčském kádru nedošlo.

5) Nebudu tipovat, protože soutěž je velice vyrovnaná a každý může porazit kohokoliv. Navíc současná situace s virovou nákazou může jarní část soutěže značně ovlivnit.

6) Nařízení vlády respektujeme a budeme vyčkávat, co bude dál. Tréninky jsme zrušili.

7) Pokud se omezení pohybu lidí zruší do poloviny dubna, soutěž by se měla odehrát.

 

PETR NEDOMANSKÝ – SEKRETÁŘ SOKOL ŽĎÁR N. O.

1) Stabilizovat kádr a zlepšit zejména defenzivní činnost celého týmu.

2) Po ukončení podzimní části jsme bez přerušení chodili společně s Křivicemi na udržovací fotbálky na UMT do Týniště. Vlastní zimní přípravu jsme zahájili 15. února. Účast v zimní přípravě by mohla být určitě vyšší.

3) Sehráli jsme prozatím dvě přípravná domácí utkání: s Týništěm B 7:1 a Petrovicemi 2:2.

4) Žádné změny neproběhly.

5) Vítězem Deštné, sestup nikomu nepřeji a nedovolím si ho ani odhadnout. Doufám, že se nás nebude týkat.

6) Trénink, pravděpodobně poslední, jsme měli v sobotu 14. března. Plánovaná přátelská utkání jsme zrušili.

7) I když by se teoreticky mohlo hrát ve středu, maximálně čtyři soutěžní utkání, ne všichni hráči mají z důvodu směnného zaměstnání čas. Soutěž by tímto rozhodnutím byla patrně znehodnocena. V případě uzavření soutěže delším jak čtyři soutěžní utkání, což je cca jeden měsíc, by měla být soutěž ukončena.

 

DANIEL FALTYS – TISKOVÝ MLUVČÍ KLUBU TJ SOKOL KOSTELECKÁ LHOTA

1) Pohled na tabulku je jednoznačný! Zachovat okresní přebor v Kostelecké Lhotě i pro další sezonu.

2) Začali jsme poměrně brzy, a to ve druhé polovině ledna. Trénovali jsme třikrát týdně, přičemž účast byla na každém tréninku průměrná. S některými hráči panuje veliká spokojenost, někteří se do přípravy asi teprve zapojí…

3) Zatím jeden, s Mistrovicemi (OP Ústí nad Orlicí) jsme remizovali 2:2.

4) Trenérský tým doplnil Petr Jakubec starší a nutno říct, že do týmu přinesl svěží vítr. Do kádru se vrátil po půlročním hostování Ondra Plocek a návrat k fotbalu hlásí Petr Tichý. Pokud bude zdráv, bude to náš nejlepší ofenzivní hráč. Měl by nám hodně pomoci.

5) Vítěze těžko tipovat, adeptů bude více. Vzejde z trojice Deštné, Rychnov B a Černíkovice. O sestup si to rozdá trojice Křivice, K. Lhota a Žďár. Uvidíme, co se stane v I.B třídě, od toho se vždy odvíjí počet sestupujících.

6) Nařízení vlády musíme respektovat a pokud mají být uzavřena sportoviště, pak nám nezbude nic jiného, než zrušit i tréninky.

7) Tohle už jsou spekulace. Ono i kdyby se vše za měsíc rozeběhlo, budou se těžko shánět termíny na neodehraná 2-3 kola. Leda, že bychom dohrávali do konce června. Pokud by mělo být odloženo např. 5-6 kol, bylo by nejjednodušší soutěž ukončit. Ale je to zatím ve hvězdách, nikdo přesně neví, jak se situace s virem bude vyvíjet a zda nebude nouzový režim pokračovat i nadále po 30 dnech.

 

MILAN ŠTĚPÁN – TRENÉR SK SOKOL KŘIVICE

1) Náš tým se nachází na úplném chvostu tabulky, tedy našim cílem je zlepšit hru, pokusit se překvapit a urvat pár bodíků. Motivací pro nás je i to, že hrajeme 8 z 12 zápasů doma, tedy chceme ukázat našim fanouškům, že pořád hrát fotbal umíme.

2) V průběhu zimní přestávky jsme měli volno, jen se konal na umělce v Týništi n. O. jednou týdně dobrovolný fotbálek. Jarní příprava začala od března jednou týdně. Bohužel, ani počasí nám nepřálo, a tak se uskutečnilo jen pár setkání.

3) Odehráli jsme jedno přátelské utkání s týnišťským dorostem u nás na trávě s výsledkem 1:4. V zápase šlo u poloviny týmu o první kontakt s balonem od podzimu, a také proto jsme tento zápas pojali jako opravdu přípravný. Měli jsme domluvený ještě jeden přátelský zápas s mužstvem z Voděrad jako generálku před mistrákem týden před zahájením sezony. To už jsme nestihli.

4) Po podzimu skončil hlavní trenér mužstva pan Milan Doskočil. V mužstvu skončil jeden hráč z časových důvodů. Během zimy byli čtyři hráči na operačním zákroku, takže uvidíme, kdy se budou moci zapojit. Větší změny v kádru očekáváme po skončení sezony.

5) Vítěz Rychnov B, sestupující… bez komentáře. Křivice, bohužel.

6) Situace se bohužel vyřešila sama.

7) Uvidíme, jak se situace vyvine, určitě nechceme celé jaro prosedět.

Čtenářská diskuze