Pátrání po ženě pokračovalo, nalezeno bylo tělo

PARDUBICKO - Ve středu 4. listopadu hasiči a policisté opět pátrali po pohřešované 60leté ženě, příbuzní byli s ženou ve spojení naposledy 16. října. Dle policejní zprávy policisté začali s pátráním po ženě ve Slatiňanech a Chrudimi. Následně ověřili zdravotnická zařízení, autobusové, vlakové zastávky a další místa, kde by se žena mohla nacházet, jelikož prokazatelně byla viděna v úterý 20. října mezi Chrudimí a Slatiňany na cyklostezce, která vede podél řeky Chrudimky.

Nalezeno tělo 1ViewImage

Foto: Policie ČR

Součinnostní zásah policistů a hasičů se uskutečnil 24. a 25. října. Pohřešovaná žena tehdy nebyla nalezena, ale byly při prohledávání toku řeky nalezeny části oblečení a osobní věci. Policisté si opět vyžádali součinnost hasičů při opakovaném prohledání vodního toku řeky Chrudimky v souvislosti s pátráním po pohřešované osobě.

„Dnes jsme se rozhodli opětovně vyjet na řeku v člunech, protože byl příznivější průtok vody a měli jsme domluveno s Povodím Labe, odbahnění Chrudimky v některých místech,“ uvedla mluvčí policie Dita Holečková.

Prohledávání bylo rozděleno do dvou úseků. První část hasičů prohledávala spolu s policisty řeku na člunu a druhá část pročesávala břehy pěšky.

„Do zásahu byl zapojen i hasičský dron. Celý zásah byl bohužel ukončen nalezením lidského těla v Chrudimi nad jezem řeky Chrudimky. Zda šlo skutečně o ženu, po které bylo vyhlášeno pátrání, potvrdí až další vyšetřování policistů,“ doplnila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,