Pátrání po pohřešovaném muži – hledal i tým STOPA

NÁCHODSKOOd sobotních odpoledních hodin 10. března policisté pátrají po 45letém muži z Nového Města nad Metují. Muž odjel z domova již toho dne ráno a nedal o sobě žádnou zprávu, pozdě odpoledne našli policisté jeho vůz zaparkovaný v polích u Přibyslavi, muže však nikoli. Místo, kde našli zaparkovaný vůz se, nacházelo nedaleko velmi členitého zalesněného terénu Pekelského údolí.

Pátrání Peklo ViewImage

Foto: Policie ČR

„Od nedělních ranních hodin policie proto vyhlásila pátrací akci, k pátrání povolali specializovaný tým STOPA a také vrtulník s termovizí, který nad údolím kroužil též již v noci. Pátrání vrtulníku s termovizí nad nepřístupnými svahy údolí řeky Metuje, ani pozemní propátrání terénu příslušníky za pomoci psů však nepřineslo žádný výsledek. Pátrací akce se zúčastnilo pět desítek policistů, strážníků a dalších specialistů. Vzhledem k tomu, že muž je aktivní sportovec a běžec, policie se nadále zaměřila na pátrání v širším okolí a spolupracuje i s polskou policií a okolními regiony,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

V případě, že by kdokoli věděl, kde se pohřešovaný muž nachází, nebo o tom měl nějaké informace, ať je neprodleně sdělí na linku 158.

Popis muže: http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=23030310180505 - v případě, že je odkaz nefunkční, osoba již není v pátrání a její osobní údaje jsou nadále chráněny zákonem na ochranu osobních údajů.

Čtenářská diskuze