Pátrání po cyklistovi – muž měl obtěžovat několik dětí

TRUTNOVSKO, NÁCHODSKO -  Policie pátrala po totožnosti muže, který na veřejných místech v obcích na Úpicku a v Červeném Kostelci na Náchodsku měl oslovovat děti se záminkou opravy kola a poté je různým způsobem obtěžovat.

„Nezávisle na sobě se na policii od minulého týdne obrátilo již několik rodičů chlapců ve věku od 10 do 15 let, kteří se s mužem setkali a všichni ho shodně popsali. Mělo by se jednat o muže ve věku 30 až 40 let, střední postavy a výšce 170 cm. Měl by se pohybovat na horském  jízdním kole,“ sdělila v pondělí 6. září mluvčí policie Iva Kormošová.
Policisté okamžitě začali po muži pátrat a na kamerách se jim podařilo nalézt muže shodného popisu, jehož fotografii policie zveřejnila.

Na základě výzvy se muž na zveřejněné fotografii poznal a sám se policistům v pondělních odpoledních hodinách přihlásil. Policisté ho obvinili ze tří trestných činů – výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku. V současné době probíhají další procesní úkony a není vyloučeno, že 38letý muž, kterému hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let, skončí ve vazbě.

„Opětně apelujeme na rodiče, aby svým dětem připomněli zásadu, aby se s cizími lidmi nedávali do řeči, nebrali od nich žádné dárky a nikam s nimi nechodili,“ dodala Iva Kormošová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,