Pátrání mělo HAPPY END – sledujte traumabody

NÁCHODSKO -   V úterý 3. května, krátce po jedenácté hodině dopoledne policisté přijali oznámení o pohřešovaném chlapci, který se ztratil v prostoru Adršpašských skal.

„Ihned poté začali po pohřešovaném chlapci pátrat ve spolupráci s hasiči, členy Sklaní záchranné služby, dobrovolnými hasiči i policisté OOP Police nad Metují, dopravní policisté a přivolán byl i policejní psovod,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná. Pohřešovaného chlapce se nakonec krátce po poledni podařilo vypátrat v prostoru Vlčí rokle. Byl v pořádku, nezraněn.

Body záchrany v kraji

Takzvané traumabody najdou turisté na území celého Královéhradeckého kraje, nejhustěji pokrytá je jimi Chráněná krajinná oblast Broumovsko.

Záchranné body pomáhají s orientací v terénu ztraceným lidem, ale také záchranným složkám. Podle nich je možné určit, jaká technika se na místo dostane, případně jaké je v oblasti radiové spojení.

„V případě, že se lidé dostanou v těžko přístupném terénu do situace, kdy budou potřebovat pomoc záchranných složek, je důležité setrvat na smluveném kontaktním místě a nikam nechodit,“ dodala Lucie Konečná.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,