Panda vyhrála KP a vrací se do ligy dorostu!

Úspěšná šachová Panda s trenéry Danielem a Buločkinem.

Úspěšná šachová Panda s trenéry Danielem a Buločkinem.

RYCHNOV N. K. - Panda Rychnov nebude chybět v příštím ročníku v lize dorostu. Vrací se po třech letech na místo, kde hrála před tím 28 let! Vyhrála suverénním způsobem letošní krajský přebor Královéhradeckého kraje a navíc rezervní tým Pandy, který do soutěže vloni teprve postoupil, obsadil krásné 3. místo a získal bronzové medaile.

Dorostenecký A tým vyhrál krajský přebor ve složení: Vladimír Martyniuk, Josef Cibulka, Pavel Kačírek, Václav Till, Pavel Kumpošt, Elen Hetfleischová a Matyáš Plucnar. Panďáci porazili Třebechovice, Ortex Hradec Králové C, Pandu Rychnov n. K. B, Jaroměř, ŠK Lípu a Lipky Hradec Králové B.

B tým Pandy tvořili Marek Nosál, Michal Dušánek, Jan Koblic, Daniel Krautschneider, Václav Kroulík, Luděk Poláček a Patrik Dostálek. Poděkování zaslouží trenéři těchto týmů – Martin Buločkin, Petr Kačírek, Jiří Daniel a Jan Horák připravující rezervy.

„Závěrečná dvě kola v Rychnově byla dramatická, mnoho zápasů končilo až po vyčerpání celých časových limitů, tedy po více než dvou hodinách hry! Rychnovský A tým prošel celou soutěží suverénně, až v šestém kole svázala ruce některým hráčům nervozita. Velmi napínavý byl zápas o 3. místo mezi Rychnovem B a Jaroměří, Panda vyhrála 3½ : 2½. Domácí na konci obdrželi zlaté a bronzové medaile. Naposledy startovala Panda v lize dorostu v sezoně 2015-16 v sestavě: Buločkin, Trojtl, Horák, Daněk, Ročková, Nosál, Wagnerová, Kumpošt, Bílek a Dostálek. Šanci na návrat do ligy jsme propásli vloni kvůli zazvonění mobilu a skončili druzí. Věřme, že náš tým ještě víc zapne, uspěje na MČR družstev v Chrudimi a pokusí se o návrat do extraligy,“ shrnul úspěch Jiří Daniel.

Postup do ligy je dílem celého mládežnického klubu bohatě podporovaného také rodiči. Poděkování patří Kumpoštovým, Dušánkovým, Krautschneiderovým, Koulíkovým, tatínkům Kačírkovi, Cibulkovi a Martyniukovi,ale také maminkám Hetfleischové, Poláčkové, Tillové a Koblicové. Velkou podporu má oddíl od Města Rychnova, Královéhradeckého kraje, MŠMT a ŠSČR.

 

Konečné pořadí KP

1. Panda Rychnov A 18, 2. Lipky HK B 13, 3. Panda Rychnov B 10, 4. Lípa B 6, 5. Jaroměř 6, 6. Ortex HK C 4, 7. Třebechovice 2.

Čtenářská diskuze