Panda má nejlepší šachovou mládež v kraji

Vítězové KSŽD - Panda C.

Vítězové KSŽD – Panda C.

RYCHNOV N. K. - V Červeném Kostelci byla v sobotu 9. března v Grafoklubu za účasti 14 týmů dohrána nejnižší žákovská krajská šachová soutěž – KSŽD. Rychnov byl reprezentován dvěma týmy nováčků. A právě Panda Rychnov C v sestavě s předškolákem Štěpánkem Kroulíkem byla ze všech týmů hráčů do 15 let (!) NEJLEPŠÍ. Tým trénovaný Jiřím Danielem vedla Veronika Kroulíková s Milanem Dvořákem a pohár pro vítěze a zlaté medaile převzali Václav Kroulík (2. tř. ZŠ), Patrik Dostálek (6.), Štěpán Kroulík (0!) a Mirek Dvořák (6.). Druhé místo patřilo Náchodu A a 3. místo DDM Hradec Králové – Lípa C.

Po vítězství A týmu a 3. místě B týmu v krajském přeboru potvrdila rychnovská Panda znovu svoji momentální suverenitu v kraji. Z kombinačních a strategických schopností šachistů těží i mnohé týmy jiných kolektivních sportů.

Za Pandou skončily týmy s mnohem staršími žáky včetně A týmů (!) Náchoda, Červeného Kostelce, Trutnova a dalších měst. Pandu podporuje Město Rychnov, Královéhradecký kraj, MŠMT a nyní i sponzoři jako Mados, RWT, AQUA, Jast, Dekama a další. Šachisté Pandy jsou chloubou celého Rychnovska.