Pamětní deska připomene Bohuslava Horáka

HRADECKO – Ve středu 13. října od 16.00 hodin proběhne v Černilově odhalení pamětní desky dr. Bohuslavu Horákovi, a to při příležitosti výročí 45 let od jeho úmrtí.

Dr. Bohuslav Horák byl zemědělský inženýr, ekonom a novinář, rozhlasový dramaturg a programový ředitel Radiojournalu (předchůdce Československého rozhlasu), osobnost protinacistického a protikomunistického odboje v Československu, manžel právničky a političky Milady Horákové. Narodil se v Černilově v budově současného Kulturního a spolkového domu v Černilově.

Pamětní desku financovala obec Černilov. Její návrh a podobu vytvořil kameník Hynek Shejbal z Josefova ve spolupráci se svou ženou a dcerou. Deska byla osazena v srpnu 2021 do fasády domu, kde se Bohuslav Horák narodil, a bude slavnostně odhalena v den 45. výročí jeho úmrtí.
Odvaha a statečnost Bohuslava Horáka a jeho rodiny jsou však stále velkou inspirací pro nás i pro další generace. Pamětní deska na Kulturním a spolkovém domě v Černilově by nám to měla stále připomínat.

Čtenářská diskuze