Pacienta s COVID-19 nehospitalizují v krajských nemocnicích

KRAJ – Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. informuje veřejnost o správném postupu při podezření na onemocnění COVID-19.

coronavirus-4817450

Ilustrační foto:Pixabay.com

„Občan s tímto podezřením má zůstat doma a v případě zdravotních potíží telefonovat na linku 112. Dalšími telefonními kontakty pro poskytování informací jsou linky Státního zdravotního ústavu, linky našich nemocnic (na webových stránkách), linky na Krajskou hygienickou stanici či Kliniku infekčních nemocí FN HK. Správný postup je uveden i na našich webových stránkách www.zhkhk.cz, příp. na webech našich nemocnic,“ uvedla mluvčí holdingu Lucie Chytilová.

Kontaktní místa vyčleněná pro izolaci pacientů přicházejících s podezřením na koronavirus v krajských nemocnicích jsou zřízena pouze pro případ, že nemocnici takový pacient přes veškerá tato doporučení navštíví. Personál nemocnic v takovém případě s pacientem komunikuje telefonicky a na dalším postupu se domlouvá s epidemiologem, který většinou rozhodne o přemístění pacienta do Fakultní nemocnice v Hradci Králové nebo o jeho odchodu či odvozu domů.

„Pacient s podezřením na onemocnění COVID-19 nebude v krajských nemocnicích hospitalizován.

Dosud navštívilo tyto místnosti 5 pacientů, 1x v rychnovské, 1x v náchodské a 3x v trutnovské nemocnici,“ dodala Lucie Chytilová.

Čtenářská diskuze