Osm řidičů mělo nad promile – dva způsobili dopravní nehodu

KRAJ – Od pátku do neděle (4. – 6. září) policisté přistihli na silnicích osm řidičů pod vlivem alkoholu, kteří nadýchali přes 1 promile. Jednalo se o dvě ženy a 6 mužů, u kterých policisté naměřili od 1,1 do 2,1 promile. Jeden z nich byl navíc pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu a jedna žena řídila bez řidičského oprávnění. Dva z nich způsobili dopravní nehodu.

Osm řidičů mělo nad promile

Foto: Policie ČR

„Všem hrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mohou být odsouzeni k ročnímu vězení. Ti, kdo navíc způsobili nehodu, tak mohou strávit za mřížemi až 3 roky,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.

Nehodu pod vlivem alkoholu v sobotu ráno v 5.40 ve Špindlerově Mlýně způsobila 29letá žena, která nikdy nebyla držitelkou řidičského oprávnění.

Ta v mírné levotočivé zatáčce vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do svislé dopravní značky, odpadkového koše, rozvodu elektrického vedení a do železné konstrukce lávky. Její dechová zkouška ukázala výsledek 1,1 promile. Nikdo neutrpěl žádné zranění.

„Škoda na vozidle značky VW Golf byla odhadnuta na 30 tisíc a na ostatních věcech na 200 tisíc korun. Zda bude žena obviněna z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, prokáží až výsledky odebrané krve, dodala Iva Kormošová.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,