Opilý řidič skončil autem na stromě, ale od další jízdy ho to neodradilo

RYCHNOVSKO – K méně obvyklé dopravní nehodě vyjížděli policisté v předvelikonoční úterý dopoledne. Pirát silnic měl při své kaskadérské jízdě více štěstí než rozumu.

Rychnovsko slemenoNa linku 158 oznámil svědek, že do brány ovocných sadů u Slemena – Synkov narazil řidič peugeotu. Protože nijak nereagoval, svědek se domníval, že je pravděpodobně opilý, nebo má nějaký zdravotní problém.

Policisté ze Skupiny dopravních nehod na místě zjistili, že jednačtyřicetiletý řidič z Tutlek jel po místní komunikaci od Jedliny směrem na Slemeno. Při jízdě odbočil k myslivecké chatě, kde se otočil a při vjíždění zpět na místní komunikaci vyjel vlevo mimo silnici do lesa, kde narazil do stromu. Náraz auto předkem odhodil zpět na cestu a řidič poté pokračoval v jízdě směrem k zemědělskému družstvu. Cestou dvakrát částečně vyjel vpravo mimo komunikaci a jednou se mu podařilo vjet do příkopu. Ani tento zádrhel ho ale od řízení nikterak neodradil.

Rychnovsko - Slemeno 2„Projel branou zemědělského družstva, ale hned poté sjel ze silnice do travnatého prostoru mezi kontejnery. Tam se mu podařilo zastavit bez nárazu do plechových zásobníků. Vycouval a opět vyjel vlevo mimo cestu, kde už ale nebyl schopen v jízdě pokračovat. Po pomoci náhodného svědka ho záchranáři převezli s lehkým zraněním do rychnovské nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Hlídka rychnovských policistů zamířila za řidičem do zdravotnického zařízení, kde u něj provedla dechovou zkoušku a naměřila 2,02 promile alkoholu v dechu. U řidiče byl také proveden odběr krve.

Rychnovsko slemeno 1„Jak řidič mužům zákona uvedl, požil předchozí večer několik piv a panáků tvrdého alkoholu a podobné množství vypil i ráno před jízdou. Po nárazu do stromu tuto proceduru ještě zopakoval a vydal se na další jízdu. Nezodpovědný řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jen zázrakem nedošlo na cestě, která se o víkendu hemží cyklisty, k žádnému dalšímu zranění osob,“ dodala Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze
Tags: ,