Opilý mladík naboural, ujížděl a utekl, ale policii neunikl

RYCHNOVSKO – Poslední zářijovou sobotu ve 20.50 hodin přijal operační důstojník oznámení o tom, že hlídka rychnovských strážníků pronásleduje osobní auto značky Volkswagen Passat, jehož řidič nereaguje na výzvy k zastavení a během jízdy měl nabourat v Rychnově nad Kněžnou jiné auto.

„Pronásledovaný řidič ujížděl směrem na Vamberk. Tam ihned vyrazila hlídka policistů z Kostelce nad Orlicí a pokračovala za prchajícím  řidičem a hlídkou městských strážníků, a to až  do  Rybné nad Zdobnicí, kde pronásledované auto v jedné z ulic zastavilo a řidič z něj auta utekl. Na místě a v okolí po něm pátraly obě hlídky společně s dopravní. V terénu se pohyboval i psovod se služebním psem. Klec spadla krátce před půl jedenáctou v noci, kdy prchajícího stopaře na silnici č. I/11 za Rybnou nad Zdobnicí ve směru na Vamberk na policejní služebnu eskortovala hlídka kosteleckých policistů, která ho vypátrala,“ sdělila mluvčí policie Alena Kacálková.

Honička ulicemi Rychnova

Hlídka rychnovské skupiny dopravních nehod zadokumentovala dopravní nehodu, která se stala 28. září okolo 20.49 na parkovišti u jednoho hotelu v Rychnově nad Kněžnou. Pětadvacetiletý řidič osobního auta značky Volkswagen Passat Variant nerespektoval znamení k zastavení dané pomocí výstražného a zvukového rozhlasového zařízení hlídkou městské policie Rychnov nad Kněžnou a ujížděl jí ulicemi města až k místu dopravní nehody. V levotočivé zatáčce řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu pozemní komunikace. Na mokré silnici dostal smyk, po kterém vyjel vpravo na parkoviště a  přední částí passatu narazil  do pravé zadní části stojícího osobního auta značky BMW X3, které poškodil. V tu dobu bezprostředně za ním zastavila pronásledující hlídka rychnovských strážníků s rozsvíceným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením. Na něj řidič nereagoval, po nárazu couvl a ujížděl pryč až do obce Rybná nad Zdobnicí, kde na účelové komunikaci zastavil a z místa utekl.

„Po vypátrání hlídkou obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí na silnici č. I/11 u něj policisté ve 22.27 provedli orientační dechovou zkoušku, která vykázala hodnotu 2,27 promile alkoholu v dechu, opakovaná dechová zkouška provedená ve 22.33 hodin vykázala hodnotu 2,31 promile alkoholu v dechu. Hlídka řidiče řádně poučila a vyzvala k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve, kterému se podrobil. Na výzvu mladík nepředložil řidičský průkaz a doklad o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. Ke zranění osob při  dopravní nehodě ani během celé nebezpečné jízdy  naštěstí nedošlo,“ dodala Alena Kacálková.

Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Škoda, kterou řidič dopravní nehodou způsobil, je vyčíslena na 150 tisíc korun.
Muž je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý nepodmíněný trest.

Čtenářská diskuze