Opilí cizinci za volantem – dostali se i přes 3 promile

RYCHNOVSKO – Dopravní policisté spolu se svými kolegy z obvodních oddělení vyjížděli během vánočního víkendu k několika událostem, které se naštěstí obešly bez zranění.

Bartošovice ViewImage

Nehoda v Bartošovicích.
Foto: Policie ČR

Havárie osobního auta, kterou způsobil cizinec, zaměstnala až do soboty sloužící policisty.

„Řidič osobního auta značky Peugeot 206, jedoucí 26. prosince v 18.50 hodin od Uhřínovic, ve Voděradech v mírné pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Přejel do protisměru, kde přední částí auta narazil do dopravního zařízení, které poškodil. Na místě události se příliš zdržovat nechtěl, ale k jeho smůle se poblíž v době svého volna pohyboval jeden z policistů, který šestačtyřicetiletého cizince zajistil až do příjezdu policejní hlídky. Záhy se také ukázalo, proč muž chtěl místo havárie tak rychle opustit.

Orientační dechová zkouška, kterou u něj muži zákona na místě provedli, vykázala hodnotu 2,02 promile alkoholu v dechu,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Řidiči navíc Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou vydal zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do léta roku 2021. Muž se rovněž prokázal neplatnými doklady. Spolu s odebráním řidičského průkazu policisté podezřelého eskortovali do policejní cely, ze které v rámci super zkráceného přípravného řízení poté putoval přímo do výkonu trestu odnětí svobody spolu s několikaletým vyhoštěním i zákazem řízení všech motorových vozidel.

Další opilý cizinec skončil svoji jízdu předčasně i v neděli necelou hodinu po půlnoci v obci Kvasiny.

„Sedmatřicetiletý řidič osobního auta značky Ford Mondeo jedoucí od Solnice zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a v pravotočivé zatáčce dostal na mokré silnici smyk. Ten nezvládl a s autem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde vletěl do betonového plotu, který prorazil. Orientační dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 3,10 promile alkoholu v dechu,“ sdělila Alena Kacálková.

Škoda, kterou opilý cizinec havárií způsobil, je odhadnuta na 75 tisíc korun.

Další alkohol za volantem

Alkohol za volantem policisté zadokumentovali i 29. prosince v odpoledních hodinách na silnici č. II/321 na úseku mezi Skuhrovem nad Bělou a Deštnou v Orlických horách.

„Řidič osobního auta značky Škoda Fabia, jedoucí od obce Deštné v lesním úseku začal v pravotočivé zatáčce předjíždět osobní auto Škoda Scala.

Při manévru došlo ke střetu levé přední části fabie  s přední částí protijedoucího osobního auta zn. Ford Fiesta. U řidiče fabie policisté provedenou dechovou zkouškou naměřili 1,75 promile alkoholu v dechu a zároveň zjistili, že pětatřicetiletý muž má do roku 2020 Magistrátem hlavního města Prahy vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ doplnila Alena Kacálková.

Celková škoda, kterou způsobil, je vyčíslena na 100 tisíc korun.

Problémy způsobila i rychlost

Nepřizpůsobení rychlosti zřejmě 29. prosince hrálo roli i u řidiče osobního auta značky Volvo XC90, jedoucího v sobotu odpoledne od Českých Petrovic směrem na Bartošovice v Orlických horách. V pravotočivé zatáčce dostal smyk, který na zledovatělé silnici rovněž nezvládl a s autem nejprve přejel do protisměru, a pak havaroval v levém silničním příkopu, kde se volvo převrátilo na levý bok. Škoda této havárie je vyčíslena na 105 tisíc korun.

Čtenářská diskuze